Ogrodniczki to popularne spodnie robocze, które oferowane są także w wariancie dla kobiet. Czym warto kierować się przy zakupie tego typu odzieży? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Coraz więcej marek zajmujących się produkcją odzieży roboczej dostrzega kobiece potrzeby. Także kobiety pracują na wielu stanowiskach, na których wymaga się stosowania odpowiedniej odzieży roboczej. W takim przypadku jest ona znacznie lepszym wyborem niż odzież męska, która nie jest dopasowana do kobiecej sylwetki.

Ogrodniczki damskie – sprawdzone na wielu stanowiskach pracy

Spodnie ogrodniczki bardzo dobrze sprawdzają się na różnych stanowiskach pracy, w tym między innymi podczas prac magazynowych, produkcyjnych, monterskich, ogrodniczych czy rolniczych.

Ze względu na swój fason ogrodniczki gwarantują maksymalny komfort wtedy, gdy praca wymaga częstej zmiany pozycji, na przykład kucania, klęczenia, półleżenia czy leżenia. Wówczas ze względu na szelki spodnie te stale znajdują się na miejscu i nie wymagają ciągłego podciągania.

Czym powinny wyróżniać się dobre ogrodniczki robocze damskie?

Damskie ogrodniczki robocze różnią się od męskich swoim fasonem, czyli są tak wyprofilowane, aby zapewniły on właściwe dopasowanie do kobiecej figury. Także oferowane są w mniejszych rozmiarach – od XS lub S.

Przy zakupie odpowiednich ogrodniczek BHP damskich warto zwrócić uwagę na:

  • materiał – powinien być wytrzymały i przyjemny w dotyku – spodnie te oferowane są także z dodatkowym dociepleniem jako spodnie robocze zimowe
  • wzmocnienia – dodatkowe wzmocnienia szwów oraz przeszycia podwyższają żywotność spodni
    kieszenie – ułatwiają przechowywanie
  • regulacja – spodnie powinny mieć regulowane szelki, a także obwód przez guziki albo napy

Oczywiście, ważna jest także stylistyka, dlatego też wiele kobiet patrzy na kolorystykę spodni, na to, czy dobrze leżą na sylwetce.

Najlepsze ogrodniczki robocze damskie można zakupić obecnie w dobrych sklepach BHP, które posiadają w swojej ofercie odzież roboczą dedykowaną specjalnie dla kobiet.