Badania wykazały, że spożywanie śniadania z samego rana znacznie zmniejsza głód i zmęczenie w ciągu dnia. Niestety wiele osób opuszcza śniadanie, aby uniknąć spożywania dodatkowych kalorii, ale jedząc bogate w składniki odżywcze śniadanie wcześnie rano, w rzeczywistości jest mniej prawdopodobne, że będziesz głodny przez cały dzień.

Zmniejszając apetyt, zmniejszasz prawdopodobieństwo głodu, a tym samym zjesz mniej. Węglowodany są niezbędne do zdrowego funkcjonowania mózgu. Jedząc wysokiej jakości śniadanie, aby rozpocząć dzień, możesz poprawić swoją pamięć i poziom koncentracji, a także poprawić nastrój i zmniejszyć stres.

Ludzie, którzy regularnie jedzą śniadanie, znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia cukrzycy. Możliwym wyjaśnieniem tego jest to, że pominięcie śniadania może powodować wahania cukru we krwi oraz oporność na insulinę, co jest cechą cukrzycy typu 2. Na pożywne śniadania staraj się wybierać produkty pełne składników odżywczych.

Przykłady obejmują jajka, jogurt, płatki owsiane, owoce i tosty pełnoziarniste. Spróbuj ograniczyć słodkie płatki zbożowe, biały chleb i inne wysoko przetworzone produkty spożywcze.

Niektóre typowe powody pomijania śniadania to zbyt mało czasu rano, chęć spędzenia dodatkowego czasu na drzemce, jesteś zbyt zmęczony, aby zawracać sobie głowę robieniem śniadania, albo też brak potrzebnych produktów w lodówce. W dzisiejszym zabieganym i zapracowanym świecie nie zawsze mamy czas i chęci na przygotowywanie porannego posiłku w domu, ale możemy zamówić smaczne i pożywne Śniadania Mokotów w kawiarni w Warszawie. Jedząc śniadanie w kawiarni możemy również przy okazji wypić ulubioną kawę lub sok, poczytać w spokoju książkę lub porozmawiać ze znajomymi. Jest to fajniejsze doświadczenie niż samotne śniadanie w domu. Zdrowe śniadanie przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Jeśli poważnie myślisz o swoim zdrowiu i chcesz schudnąć, ważne jest, aby regularne spożywanie śniadania było aspektem codziennej rutyny.