Obecnie przedsiębiorcy w naszym kraju prowadzą wiele różnych form działalności zarobkowej i biznesowej.

W sporej liczbie przypadków, działalność taka obejmuje import oraz eksport towarów w ramach wymiany z partnerami i klientami działającymi w obrębie Unii Europejskiej. Poza tym całkiem sporo przedsiębiorców podejmuje decyzję o współpracy z partnerami oraz klientami znajdującymi się poza europejską wspólnotą. Liczba przedsiębiorców współpracujących z partnerami spoza UE wzrosła po odejściu Wielkiej Brytanii. Warto pamiętać, że transportowanie towarów poza UE jest związane z koniecznością zadbania o wiele ważnych formalności, więc warto poszukać pomocy pod tym względem.

Usługi oferowane przez agencje celne

Podstawowe informacje związane z agencjami celnymi

Pomoc przedstawioną powyżej, zapewniają swoim klientom nowoczesne agencje celne. Są to wyspecjalizowane firmy, które zatrudniają doświadczonych i wykwalifikowanych profesjonalistów. Tacy fachowcy posiadają dużą wiedzę oraz znajomość aktualnych i zmieniających się często przepisów. Pracownicy takich agencji są w stanie efektywnie obsłużyć przedsiębiorców pod kątem procedur o charakterze celnym oraz załatwiania różnorodnych spraw formalnych powiązanych z cłem, podatkami, transportem, tranzytem, logistyką oraz importem i eksportem poza krajami UE.

Oczywiście istotną formą wsparcia oferowaną przez agencje celne jest przygotowywanie wielu istotnych dokumentów czy też wniosków w imieniu klienta oraz reprezentowanie jego firmy przed różnymi organami celnymi. Poza tym spore grono agencji celnych poszerza swoje oferty o liczne usługi dodatkowe obejmujące logistykę i spedycję, a także obsługę magazynów czy też po prostu magazynowanie towarów. Dzięki takiemu kompleksowemu wsparciu, przedsiębiorca nie musi zaprzątać sobie głowy sprawami technicznymi i formalnymi związanymi z międzynarodowym przewozem różnych towarów.

Godną uwagi firmą działającą w tej branży jest na przykład Dauman Logistics. Ta i pozostałe profesjonalne agencje celne potrafią zagwarantować swoim klientom wsparcie na niezwykle kompleksowym poziomie. Profesjonalna obsługa spraw i procedur celnych zapewnia klientom sprawne działanie, wypracowywanie licznych oszczędności oraz wysokie zarobki. To wszystko przekłada się na maksymalny poziom zadowolenia. Nic więc dziwnego, że warto sięgać po usługi takich specjalistów.