Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który zatrudnia wielu pracowników, wykwalifikowany prawnik prawa pracy może pomóc Ci rozwiązać wszelkie spory w miejscu pracy.

Jako dział prawa pracy, prawnicy reprezentują zarówno pracodawców, jak i pracowników w sporach i negocjacjach. Prawnicy będą reprezentować członków związków zawodowych w sprawach przeciwko pracodawcom, a także pracodawców w sprawach przeciwko pracownikom. Jako pracodawca powinieneś skonsultować się z prawnikiem pracy, jeśli pracownik wytoczył Ci proces sądowy, zwykle na podstawie złego traktowania, nielegalnych nadgodzin, dyskryminacji, nieprzestrzegania przepisów BHP lub bezprawnego rozwiązania umowy o pracę, chcesz zwolnić pracownika, pracownik nie przestrzega umowy o zachowaniu tajemnicy przedsiębiorstwa lub klauzuli o zakazie konkurencji, czym szkodzi firmie. Często prawnicy pracy pobierają opłaty za godzinę, ale w niektórych przypadkach, takich jak sprawy sądowe, prawnik naliczy odsetki za wygraną sumę odszkodowania. Stawka, którą płacisz, będzie zależeć od kilku czynników, w tym od tego, jak złożona jest Twoja sprawa i gdzie w kraju mieszkasz. Pamiętaj o ustaleniu stawki z prawnikiem przed podpisaniem z nim umowy, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Jeśli twoja sprawa prawna trafi do sądu, a ty wytaczasz proces, to albo zostaniesz zrekompensowany przez drugą stronę, dojdziesz do porozumienia w sprawie warunków odszkodowania, albo przegrasz sprawę i skończysz z niczym.

Jeśli to ty jesteś pozwany, opcje są prawie takie same, ale to ty płacisz, jeśli przegrasz. Są jeszcze inne opcje niż pójście do sądu, takie jak mediacje i ugoda pozasądowa, a adwokat Poznań praktykujący prawo pracy będzie w stanie doradzić, jakie są opcje i jak najlepiej postąpić, aby uzyskać określony wynik sporu. Chociaż cena usług świadczonych przez prawnika może być wysoka, poniesione koszty mogą być znacznie wyższe, jeśli sąd zasądzi odszkodowanie pracownikowi, który złożył skargę przeciwko Twojej firmie.