Rumianek to doskonałe zioło, powszechnie znane oraz doceniane. Znane jest od bardzo wielu lat. Nasze prababki oraz babki parzyły herbatki rumiankowe, sporządzały z niego różnorodne kompresy. Obecnie także stosujemy rumianek.

Małe dzieci dostają herbatkę z rumianki wtedy, gdy mają problemy żołądkowe. Rumianek działa przeciwzapalnie, pomaga na zmęczone oczy. Wystarczy sporządzić kompresy i położyć je na oczy. Złagodzą i pomogą na podrażnione oczy. Rumianek zawiera olejki eteryczne, kumaryny, flawonoidy, kwasy fenolowe i wiele innych substancji. Pomaga także leczyć cukrzycę, grzybicę, ma działania uspokajające, a w aromaterapii także sprawdza się doskonale.

Herbatka z rumianku pomaga w leczeniu przeziębień, hemoroidów, nadaje się do nasiadówek, sprawia, że stany zapalne cewki układu moczowego szybciej znikają. Rumianek pomaga na wiele schorzeń. Rumianek doskonale pomaga na oczy, łagodzi szczypanie czy uczucie swędzenia. Kompres z rumianku nakłada się na oczy i pół godziny się z nim leży. Jest to doskonały sposób na zmęczone pracą przy komputerze oczy. Na oczy można nakładać płatki kosmetyczne nasączone rumiankiem lub kłaść saszetki z rumiankową herbatką. Po trzydziestu minutach zdejmuje się je z oczu i lekko osusza się mokre oczy chusteczką higieniczną.

Czy rumianek można stosować często na oczy?

Tyle razy, ile razy trzeba. Nawet codziennie można stosować kompresy z rumianku na oczy. Zdaniem niektórych rumianek ratuje wzrok. Rumianek wpływa na odbudowanie filtra łzowego, zmniejsza opuchliznę pod oczami, sprawia, że powieki nie są tak spuchnięte, oczy przestają łzawić, nie szczypią. Oznacza to, że rumianek jest bardzo skuteczny i koniecznie trzeba go mieć w domu. Można kupić ekspresową herbatkę z rumianku, w saszetkach, ale najzdrowsza na pewno jest herbatka z koszyczków rumianku. Jest ona dostępna w dobrych sklepach z ekologiczną żywnością. Rumianek jest doskonałym sposobem na dolegliwości żołądkowe, na oczy, na przeziębienie. Koniecznie trzeba go mieć w domu, bo nigdy nie wiadomo kiedy będzie przydatny. Rumianek jest pierwszą pomocą w wielu sprawach. Nie leki, nie tabletki, ale naturalne środki dla każdego. Tak warto postępować.