Nowoczesne systemy GPS są wykorzystywane są w różnych urządzeniach, także w przypadku urządzeń monitorujących położenie samochodów ciężarowych dla firm.

Z pewnością tego typu rozwiązania pozwalają nam uzyskać bardzo wiele istotnych danych z punktu widzenia zarządzania przewozami. Możemy sprawdzić czy przejazd odbywa się zgodnie z planem, dodatkowo także sprawdzimy czy kierowca przestrzega czasu pracy. Możemy także uzyskać bardzo wiele informacji na temat eksploatacji pojazdu.

Systemy namierzania pojazdów ciężarowych

GPS dla floty transportowej

Można w ten sposób zarządzać zużyciem paliwa. System informatyczny daje nam możliwość zebrania informacji na temat zużycia, także ewidencji tankowania, możliwość pomiaru przepływu paliwa w systemie. Oczywiście jest to istotne ze względu na możliwości doszkolenia kierowców, którzy jeżdżą nieefektywnie. Dodatkowo systemy tego typu mogą informować za pomocą poczty e-mail lub też SMS o różnych wydarzeniach drogowych. Systemy tego typu także zbierają informacje na temat przekroczenia prędkości przez kierowcę, czy też przekroczenia limitu czasu pracy.

Systemy monitorujące pozwalają zatem na optymalizację spalania, możemy wybrać najlepszą prędkość dla danego modelu pojazdu, sprawdzić jaki czas zajmuje przejazd samochodu na danej trasie. W ten sposób możemy zoptymalizować trasy, w przypadku wielu transportów obsługiwanie różnych tras z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty. Może się okazać, iż dłuższa trasa może być nieco szybsza, zatem nie zawsze należy stosować się do zaleceń, przykładowo naszego systemu satelitarnego w samochodzie. Oczywiście takie systemy dostarczają bardzo wiele informacji, które możemy przeanalizować, z pewnością osoby odpowiedzialne w firmie za transport wyciągną na ich podstawie odpowiednie wnioski.

Odpowiedni GPS dla floty może być zamontowany w różnych samochodach ciężarowych, w różnych miejscach, a także może być ukryty. W tym przypadku w razie kradzieży złodzieje będą chcieli pozbyć się systemów namierzania, można zatem wykorzystać urządzenie niewielkich rozmiarów, które możemy łatwo ukryć. Jest to bardzo wydajny system, który pozwala na optymalizację kosztów oraz tras.