Ceny przewodów hydraulicznych zależne są od wielu czynników. Ile zatem trzeba będzie zapłacić za tego rodzaju wyposażenie? Prześwietlamy oferty producentów i sklepów.

Wąż hydrauliczny, inaczej określany także jako przewód hydrauliczny jest niezbędnym elementem wielu instalacji działających pod wysokim ciśnieniem. Za jego pomocą można łatwo połączyć ze sobą konkretne elementy instalacji hydrauliki siłowej, na przykład w celu łatwiejszego sterowania czy napędzania urządzeń.

Przewody hydrauliczne – od czego zależy ich cena?

Producenci tego typu elementów mogą zaprezentować swoim klientom ich szeroką paletę, co pozwala również na odpowiednie dopasowanie ich do konkretnego zadania. Można podzielić je na dwie główne kategorie, czyli na węże gumowe oraz na węże stalowe.

Dodatkowo przewody hydrauliczne są również wykańczane na różne sposoby z użyciem oplotów – są one stosowane po to, aby uzyskać wzmocnienie całego przewodu. Oploty te przypominają siateczkę.

Oczywiście, to jeszcze nie wszystkie elementy, jakimi przewody hydrauliczne różnią się pomiędzy sobą. Warto wskazać między innymi na średnicę przewodów, na ich odporność na czynniki zewnętrzne, w tym na temperaturę.

Wobec tego przewody hydrauliczne wyceniane są na podstawie poniższych parametrów

  • materiał
  • wzmocnienia
  • ciśnienie robocze
  • długość
  • średnica

Przewody hydrauliczne – przykładowe ceny

Najtańsze przewody hydrauliczne można kupić w cenach już około 10 złotych za jeden metr. W sprzedaży znajdują się jednak też takie, których ceny wynoszą nawet ponad 50 złotych za jeden metr.

Firmy sprzedają przewody hydrauliczne na metry, ale bardziej opłaca się zamówienie większej ilości, na przykład kilkudziesięciu metrów. Wtedy cena za jeden metr węża jest znacznie niższa niż przy zakupie mniejszego odcinka. Aby zaoszczędzić, warto też sprawdzić ceny w różnych firmach – można to zrobić w sieci.

Jeżeli chcesz kupić przewody hydrauliczne, sprawdź oferty już teraz i złóż swoje zamówienie na potrzebne komponenty. Teraz można zrobić to naprawdę bardzo łatwo przez internet!