Kiedy mamy problem z chrapaniem powinniśmy zastosować się do pewnych porad, które sprawią że będziemy mogli uporać się z tym problemem.

Oczywiście istnieją różne sposoby na chrapanie, dzięki nim będziemy mogli uporać się z naszym kłopotliwym problemem. Istnieją przykładowo różnego rodzaju protezy, które pozwolą nam na inne ustawienie szczeki. Jeśli chrapiesz z otwartymi ustami, pomocny może być bandaż. Dolna szczęka jest przymocowana elastycznym paskiem, dzięki czemu usta są zamknięte na noc. Ten sam efekt daje zastosowanie przedsionka ustnego umieszczonego między wargami a przednimi zębami. Wyposażony jest we wskaźnik ciśnienia, który informuje o prawidłowym zamocowaniu płytki. Zastosowanie płytki przedsionkowej hamuje oddychanie przez usta. Dodatkowo język jest dociskany do przednich zębów, co otwiera drogi oddechowe. Szyna protruzyjna żuchwy utrzymuje żuchwę w stałej pozycji podczas snu. Zapobiega to cofaniu się języka i zapewnia drożność dróg oddechowych. Szyna prowadzi do złagodzenia objawów w ponad 50 procentach przypadków. Orteza podniebienia zapewnia stabilizację podniebienia miękkiego. Orteza zapobiega zamykaniu się kanału powietrznego za podniebieniem miękkim. W ten sposób powietrze może przepływać przez drogi oddechowe podczas snu bez oporu, co zapobiega powstawaniu odgłosów chrapania. Jeśli podejrzewasz, że wstrzymałeś oddychanie podczas snu, najlepiej udaj się do specjalisty. Tutaj możesz sprawdzić, czy rzeczywiście masz bezdech senny. W takim przypadku pomocne może być noszenie maski do oddychania w nocy.

Maska zwiększa ciśnienie w drogach oddechowych i zapobiega ich zapadaniu się.

Zapobiega to chrapaniu. Oczywistsze jeżeli chrapanie ma mniejsze objawy, wówczas pomocne mogą okazać się tabletki na chrapanie. Mogą złagodzić objawy chrapanie, dzięki czemu nie trzeba będzie wykorzystywać inwazyjnych metod. Tabletki pomagają zmniejszać rozluźnienie dróg oddechowych, dzięki temu chrapanie będzie miało mniejsze objawy, oczywiście warto wybrać najskuteczniejszy lek. W internecie będziemy mogli znaleźć ranking leków na chrapanie: http://sposobynachrapanie.pl/snore-block-dzialanie-skutecznosc-opinie/.