Usuwanie wgnieceń na powierzchni blachy aut może odbywać się metodą bezinwazyjną, bez potrzeby lakierowania.

W niektórych przypadkach wgniecenia można wypchnąć od środka lub też wyciągnąć za pomocą specjalnych przyrządów. Dzięki temu możemy łatwo poprawić wygląd auta, usunąć wgniecenia, które powstały w wyniku stłuczki czy też opadów gradu. W ten sposób możemy usuwać różne rodzaje wgnieceń, blacha może powrócić do poprzedniego stanu.

Usuwanie wgnieceń z powierzchni karoserii auta

W jaki sposób odbywa się naprawa metodą PDR

W zależności od rodzaju uszkodzenia możemy wybrać odpowiedni sprzęt, wypychać blachę od środka. Będzie wiązało się to z usunięciem niektórych elementów pojazdu, przykładowo tapicerki, elementów drzwi, tak aby uzyskać dostęp do wgniecenia od środka. Następnie za pomocą specjalnie wygiętych przyrządów, które dają nam dostęp do uszkodzenia, możemy wypchnąć blachę, która może wrócić do swojego poprzedniego stanu. Inną metodą może być wyciąganie blachy na zewnątrz, w tym przypadku możemy wykorzystać wybijaki, które przymocowujemy do zgięcia przy pomocy gorącego kleju, możemy użyć kilku wybijaków, dobrać odpowiednio ich kształt. W przypadku większych wgnieceń możemy skorzystać także z bardziej specjalistycznych urządzeń, przykładowo wyciągarek. Plastikowe końcówki, które mogą być podłączone przykładowo do łańcucha, przyklejamy do powierzchni auta, a następnie regulując siłę naprężenia będziemy wyciągali blachę na zewnątrz. W tym przypadku bardzo ważne jest określenie, w którym punkcie należy umieścić wybijak czy też inne urządzenia, które pozwolą na skuteczne wyciągnięcie blachy.

Metoda PDR pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze, w tym przypadku nie musimy używać szpachli, ponownie lakierować elementów pojazdu. Dzięki czemu usługa jest wykonywana szybciej oraz jest dużo tańsza niż ponowne lakierowanie. Dodatkowo można stosować urządzenia nagrzewające blachę, dzięki czemu stanie się ona nieco bardziej plastyczna, będziemy mogli łatwiej usunąć wgniecenie. Specjaliści stosują także lampy, które ułatwiają zlokalizowanie wszystkich wgnieceń. Naprawy PDR należy powierzyć specjalistom, którzy posiadają doświadczenie w tego rodzaju naprawach, dzięki czemu mam pewność, iż zostaną one wykonane prawidłowo, a powierzchnia karoserii nie zostanie uszkodzona.

Blacharze, którzy chcieliby nauczyć się metody PDR, mogą obecnie skorzystać z profesjonalnych szkoleń, które prowadzone są przez specjalistów z branży. Na stronie szkoleniepdr.pl znajdziemy informacje na temat wielodniowych szkoleń, podczas których w praktyce możemy nauczyć się wielu technik PDR. Zapoznamy się z narzędziami wykorzystywanymi przez specjalistów, nauczymy się w jaki sposób skutecznie usuwać wgniecenia metodą bezinwazyjną.