Osoby, które planują rozwód, mogą skorzystać z pomocy kancelarii prawnej, która może doradzić w wielu sprawach, które mogą stanowić problem w czasie sprawy rozwodowej.

Może być to przykładowo uzyskanie opieki nad dziećmi, ustalenie alimentów, podziału majątku. Często małżonkowie nie dochodzą do porozumienia w sposób polubowny, dlatego sprawa kierowana jest do sądu, gdzie należy przedstawić swoje racje, aby uzyskać oczekiwany wynik. Doświadczony prawnik będzie wiedział, w jaki sposób pomóc stronie, wytłumaczy zagadnienia prawne, oceni szansę na wygraną w sądzie.

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej?

Pomoc prawna przy rozwodach i sprawach spadkowych

Mogą być to także sprawy o separację, unieważnienie małżeństwa, czy też wypłatę alimentów. Często rodzice chcą zachować całkowitą władzę rodzicielską, nie godzą się także na podział majątku, w tym przypadku może być powołany biegły, który wyceni nieruchomości, dzięki czemu uda się podzielić majątek małżeństwa po równo. Prawnicy doradzają w przypadku ustalenia ojcostwa, zakazach kontaktów z dzieckiem czy też w przypadku, kiedy jedna ze stron chce pozbawić drugą władzy rodzicielskiej. Prawnik przygotuje dla nas pozew rozwodowy, wniosek o podział majątku oraz inne pisma procesowe. Adwokat może nam doradzić, w jaki sposób podzielić majątek, w jaki sposób przebiega cała sprawa rozwodowa. Będzie pomocny na wszystkich etapach, pomoże nam przygotować dowody, przykładowo świadczące o rozkładzie pożycia małżeńskiego.

Adwokaci służą także często pomocą w przypadku spadków, polskie prawo szczegółowo reguluje przejęcie praw i obowiązków po osobie zmarłej przez spadkobierców. Możemy z pomocą prawnika dowiedzieć się, w jaki sposób nabywamy prawa do spadku według ustawy, według testamentu, czym jest zachowek. W niektórych przypadkach spadkobiercy będą chcieli odrzucić spadek, w przypadku kiedy jest on obarczony długami. Sprawa dotyczy także osób niepełnoletnich, które dziedziczą spadek obciążony długami, w tym przypadku należy pamiętać o okresie 6 miesięcy na odrzucenie spadku. Prawnik może pomóc nam także w ustaleniu nieważności testamentu, niezgodności dotyczących dziedziczenia czy też spadku.

Prawnicy na co dzień zajmują się bardzo wieloma sprawami cywilnymi, karnymi, pomagają swoim klientom w celu uzyskania korzystnego wyroku. Warto wejść na stronę kancelaria-bpg.pl, gdzie znajdziemy ofertę kancelarii zatrudniającej doświadczonych adwokatów, którzy specjalizują się w różnego rodzaju sprawach. Pomogą w przygotowaniu dokumentów, dowodów, mogą reprezentować klientów na sali sądowej.