Posiadanie pojazdu elektrycznego to świetna decyzja, ponieważ pojazdy elektryczne są znacznie lepsze w porównaniu z pojazdami benzynowymi.

Są to samochody przyjazne dla środowiska, ekonomiczne i łatwe w utrzymaniu. Ale wiele osób wciąż waha się na myśl o trudnościach z ładowaniem tego typu pojazdów.

Zalety posiadania ładowarki do pojazdów elektrycznych w domu

Dlaczego warto posiadać własną ładowarkę do samochodów elektrycznych?

Wraz z rozwojem branży i wzrostem popularności samochodów elektrycznych w kluczowych lokalizacjach w wielu miastach powstaje coraz więcej stacji ładowania. Jednak najlepszym sposobem na ładowanie samochodu elektrycznego jest posiadanie w domu własnej stacji ładowania. Posiadanie w domu ładowarki do pojazdów elektrycznych to najlepszy sposób, aby w pełni cieszyć się samochodem elektrycznym. Dobrze zainstalowana, domowa ładowarka do samochodów elektrycznych może w pełni naładować baterię od 45 minut do 7 godzin. Jest to dużo szybsze niż ładowanie na stacjach publicznych, dodatkowo nie musimy spędzać więcej czasu poza domem w celu naładowania pojazdu.

Po pokryciu kosztów instalacji ładowarki do samochodów elektrycznych, koszty ładowania wraz z rachunkami za prąd będą tańsze w porównaniu do opłat w publicznych stacjach ładowania. Istnieją również inteligentne stacje ładowania, które zgodnie z planem wykorzystują nadmiar energii fotowoltaicznej, którą nasz dom wytwarza. Posiadanie ładowarki do samochodu elektrycznego daje kontrolę nad tym, kiedy należy pojazd naładować. Nie ma potrzeby polegać na publicznych stacjach ładowania, nie musimy również tracić czasu w kolejce i oczekiwaniu na naładowanie pojazdu. Przy naładowaniu wystarczającym do codziennego zużycia, długie podróże to jedyne sytuacje, kiedy baterię pojazdu elektrycznego warto naładować na publicznej stacji ładowania.

Bateria pojazdu elektrycznego jest jak bateria smartfona, z czasem staje się mniej skuteczna. Ciągłe użytkowanie i ładowanie również zmniejszają zdolność do utrzymywania mocy. Aby spowolnić degradację baterii, zaleca się posiadanie baterii naładowanej w 80 procentach. Domowe ładowarki do samochodów elektrycznych są kompatybilne z szeroką gamą pojazdów wielu marek. Zatem jeśli posiadamy dwa pojazdy elektryczne od różnych producentów, możemy je na zmianę ładować w domu z jednej stacji.