W Polsce stosowane są różne oleje: lniany, rzepakowy, kokosowy. Popularny jest także olej makadamia. Jest to olej na twarz, włosy, nie ma on dodatków oraz żadnych konserwantów czy barwników.

Co daje stosowanie oleju makadamia?

Olej makadamia to dobry środek zmiękczający oraz natłuszczający skórę. Taki olej jest produkowany z doskonałych orzechów, egzotycznych, które nie występują w Polsce. Środek ten pomaga na alergie skórne, wygładza skórę, łagodzi. Można takim specyfikiem smarować nawet delikatną niemowlęcą skórę. Znane jest także jego stosowanie na paznokcie, które odżywia i nabłyszcza.

Jaki jest skład oleju makadamia?

Olej makadamia jest bogaty w witaminy, lecytynę, skwalen, posiada także kwasy tłuszczowe. Taki olej poprawia elastyczność skóry, wzmacnia ją, jest dobry dla dzieci oraz dorosłych. Co ciekawe olej makadamia można także stosować na włosy. Stosuje się go albo jako odżywkę, albo jako maskę. Olej działa doskonale, sprawia, że włosy stają się elastyczne, mocne i nie łamią się. Włosy matowe i zniszczone lokówką czy suszarką doskonale wyglądają po kompresie z oleju makadamia. Nie plączą się, łatwo się je rozczesuje. Oleju nie wolno stawiać na nasłonecznionym miejscu, należy przechowywać go w ciemnym i chłodnym miejscu, można zostawić go w lodówce.

Jak stosować olej makadamia na włosy?

Najpierw należy włosy umyć, lekko podsuszyć i nałożyć olej makadamia. Nakłada się go na piętnaście minut, a po tym czasie włosy się zmywa i są one piękne, błyszczące oraz odżywione. Lepiej po takim zabiegu nie suszyć włosów suszarką i pozwolić im schnąć naturalnie. Jeśli jest więcej czasu to olej nakłada się na włosy, zostawia się go na dwa godziny i dopiero później się go zmywa szamponem – najlepiej delikatnym szamponem przeznaczonym dla dzieci. Olej jest niedrogi oraz ekologiczny, nie ma parabenów oraz barwników.
Olej makadamia to doskonałość:- odżywi włosy, twarz oraz ciało. Olej kosztuje kilkadziesiąt złotych, ale jest bardzo wydajny, wystarcza na długo. Jedno opakowanie można używać przez miesiąc lub dłużej. Czy warto ponieść taki wydatek? Biorąc pod uwagę zalety tego olejku jak najbardziej. Oleje są o wiele lepszymi specyfikami od odżywek do włosów oraz balsamów do ciała.