Olej kokosowy w Polsce robi ogromną i bardzo zasłużoną karierę. Istnieje jadalny, istnieje kosmetyczny. Jedni na oleju smażą jajecznicę czy dodają go do sałatek oraz innych dań. Natomiast wiele pań dba o to, by włosy upiększyć i zadbać o nie w naturalny sposób.

Olejem można posmarować twarz i zapewnić sobie lepsze nawilżenie. Olejem smaruje się też całe ciało, aby było miękkie, nawilżone i zdrowe. Hitem i kosmetyczną nowinką stało się olejowanie włosów. Dzięki temu włosy są nawilżone, pięknie błyszczą i są odżywione. Jest to najzdrowszy olej na świecie. Do olejowania włosów trzeba zastosować olej nierafinowany. Zawiera potas, żelazo, wapń, cynk, fosfor, magnez, witaminy A, C, E, kwas foliowy oraz witaminy z grupy B. Prawdziwe bogactwo wszelkich składników czyni ten produkt doskonałym i często stosowanym.

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Olej kokosowy nanosi się na umyte, wilgotne włosy i zostawia się go na godzinę. Dla lepszego efektu włosy zakrywa się czepkiem foliowym i nakłada się na to ciepły ręcznik. Po godzinie zdejmuje się ręcznik oraz czepek i myje się włosy szamponem. Można też nałożyć olej na całą noc. Tak robi się w przypadku bardzo zniszczonych włosów. Żadne odżywki z drogerii nie są tak dobre, jak olej kokosowy. Warto taki olej stosować często i dbać w ten sposób o włosy. Samo mycie włosów to za mało, odżywianie pomoże odzyskać zdrowe i lśniące, mocniejsze włosy. Najlepiej działa na włosy niskoporowate.

Co daje olej kokosowy włosom?

Olej wzmacnia włosy, sprawia, że są miękkie i lśniące, leczy doskonale łupież. Należy stosować go przynajmniej raz na tydzień. I to przez kilka miesięcy. Olej kokosowy sprawia, że cebulki włosów szybko się regenerują. Działa doskonale na przesuszone włosy, rozdwojone końcówki, matowe, zniszczone farbowaniem włosy. Olej chroni także przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, wiatrem, mrozem, deszczem. Najlepszy olej kupuje się w sklepach ze zdrową żywnością, czyli ekologicznych. W sklepach spożywczych taki olej też jest, ale nie jest to olej najwyższej jakości. Lepiej wydać nieco więcej i mieć doskonały olej kokosowy, który będzie działał tak, jak klientki tego oczekują.