Czy wiesz, że wiadomości SMS są odbierane i przeglądane średnio w ciągu czterech minut? To sprawia, że ​​jest całkiem oczywiste, że jeśli jeszcze nie brałeś pod uwagę marketingu mobilnego, może to być właśnie to, czego potrzebuje Twoja firma.

Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej przydatnych informacji, tak jak w tym przykładzie.Pamiętaj, telefony są osobiste! Mobilność wykracza poza telefony komórkowe i internet. Abonenci są połączeni przez SMS-y, głos, mobilny internet i aplikacje na smartfony. Do środowiska mobilnego dodawane są elementy, które spełniają różne potrzeby wszystkich użytkowników, i musisz zrobić to samo. Twoje kampanie mobilne muszą być łatwo dostępne, osobiste i trafne!Link do ciekawych stron internetowych. Jedną z fajnych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić relacje z klientami, jest połączenie ich z witrynami, które Twoim zdaniem będą sprawiać przyjemność. Mogą to być posty na blogu, portale społecznościowe, loterie lub cokolwiek innego, co wybierzesz. Tylko upewnij się, że nie przesadzisz, spamując je.Zatrudnij konsultanta. Nie wszyscy są technologicznie obeznani, więc jeśli nie masz takich skłonności, najlepiej zatrudnić kogoś, kto wykona za ciebie brudną robotę. Powinieneś dokładnie przyjrzeć się pochodzeniu tej osoby, aby upewnić się, że jest szanowana i profesjonalna, zwłaszcza jeśli będzie stałym członkiem twojego zespołu.Pracuj na swoim rynku docelowym. Twoja kampania marketingu mobilnego nie zajdzie daleko, jeśli nie będzie uwzględniać pragnień Twoich klientów. Bez znajomości zainteresowań klientów nie można skutecznie dostarczać produktów, które kupią. Marketing mobilny: już nie tylko dla dzieci

Aby uzyskać wyższą sprzedaż i wyższe zyski, zapoznaj się z potencjalnymi klientami i dobrze ich poznaj.Dowiedz się dokładnie, co chcesz zaoferować swoim klientom, zanim zaczniesz.

Marketing mobilny obejmuje wszystko, od prostych wiadomości tekstowych po natychmiastowe kupony mobilne. Planowanie z wyprzedzeniem tego, co im zaoferujesz, może znacznie ułatwić faktyczne wdrożenie, niż gdybyś był niezdecydowany na dłuższą metę.Upewnij się, że Twoi klienci wiedzą, że ich firma jest doceniana. Daj im specjalne oferty, rabaty oparte na charakterystycznych celach, a nawet proste podziękowanie. Muszą wiedzieć, że cenisz ich firmę lub mogą przekazać ją komuś, kto zrobi ten dodatkowy krok.Zdecyduj już teraz, czy zamierzasz używać kodów QR czy 2D w swojej kampanii mobilnej. Twoi odbiorcy mogą nie rozumieć, jak wykorzystać określoną technologię, więc musisz upewnić się, że wybierasz coś aktualnego, popularnego i przyjaznego dla ludzi. Prowadzisz marketing do zwykłych ludzi; nie każdy będzie obeznany z technologią.Budowanie silnej marki w marketingu mobilnym wymaga pracy, jeśli chcesz odnieść sukces. Marketingowiec mobilny będzie postrzegany jako biznesmen, co oznacza, że ​​musisz popracować nad swoją ogólną reputacją, aby zyskać dobrą stronę klientów.Przetestuj swoje strony docelowe, aby zobaczyć, który z nich działa lepiej. To świetna taktyka do wykorzystania w mobilnej kampanii marketingowej, ponieważ pozwala szybko umieścić lepszy materiał. Tworząc dwie unikalne strony docelowe, a następnie korzystając z narzędzi HubSpot, możesz przeprowadzić test podziału A/B i dowiedzieć się, na którą stronę wybrać.Planowanie jest kluczem do sukcesu każdej nowej mobilnej kampanii marketingowej. Mierz swój sukces marketingowy nie na podstawie natychmiastowych zwrotów, ale długoterminowej skuteczności kampanii. Projektując nową kampanię mobilną, przygotuj ją do długotrwałego działania od podstaw.Podsumowując, jest wiele do nauczenia się o marketingu mobilnym i wiele, co możesz zrobić, aby pomóc w rozpowszechnianiu informacji o Twojej organizacji. Skorzystaj z udzielonych Ci porad i korzystaj z nich w sposób, który Ci odpowiada. Idealnie, możesz trafić na rynek docelowy z najwyższą dokładnością.