Wypadanie włosów jest częstym problemem u wielu osób po 50 roku życia, warto zwrócić uwagę iż Polska jest wśród 10 krajów w których mieszkańcy najszybciej tracą włosy.

Często związane jest to z nieodpowiednią dietą, stylem życia czy też stresem. Oczywiście powodów może być wiele, aby odpowiednie je diagnozować warto skonsultować się ze specjalistą, w tym przypadku możemy udać się do dermatologa lub też trychologa który specjalizuje się w chorobach skóry głowy.

Główne przyczyny wypadania włosów

Jak możemy spowolnić proces wypadania włosów?

Specjalista będzie mógł doradzić nam optymalną kurację, wykryć przyczynę łysienia, możemy także wyeliminować różne czynniki zewnętrzne które negatywnie wpływają na nasze włosy. Z pewnością dobrym pomysłem może być zmiana diety, spożywanie większej ilości owoców i warzyw, które będą zawierały sole mineralne oraz witaminy. Oczywiście negatywnie może wpływać także jedzenie z dużą zawartością tłuszczu. Warto zwrócić uwagę iż stosowanie diety, szamponów, specjalnych odżywek może dać całkiem interesujące efekty, oczywiście nie powstrzymamy łysienia jednak będziemy mogli opóźnić.

Jeżeli jednak kuracje nie przynoszą rezultatów, włosy nadal wypadają, powstają zakola, wówczas możemy rozważyć transplantację włosów. Obecnie jest to dość prosty zabieg, wykonywany ze znieczuleniem miejscowym. Oczywiście wykonuje go bardzo wiele klinik w kraju oraz za granicą, najczęściej polega na przeszczepie kawałka skóry który zawiera cebulki włosów, jednak w tym przypadku mogą powstawać rany oraz blizny. Dlatego też coraz częściej wykorzystuje się przeszczep pojedynczych cebulek włosów.

Z pewnością przeszczep włosów to sposób na odzyskanie dawnej fryzury, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dawnym wyglądem. Obecnie coraz częściej Polacy decydują się na wykonanie przeszczepu za granicą, przykładowo w Turcji znajdziemy bardzo profesjonalne kliniki zajmujące się przeszczepem włosów. W tym przypadku będzie to zabieg dużo tańszy niż podobny zabieg w Polsce, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę koszty związane z dojazdem czy też zakwaterowaniem.