Obecnie hale stalowe znajdują wiele różnych zastosowań, często wykorzystywane są jako hale magazynowe. W wielu branżach potrzebna jest duża przestrzeń magazynowa.

Z pewnością przechowywanie towarów musi odbywać się w odpowiednich warunkach, jeżeli mamy do czynienia z artykułami spożywczymi, możemy potrzebować określonej temperatury wewnątrz hali. Dlatego też hale mogą być przystosowane do działania jako chłodnia. Mogą być to hale o wielkości kilku lub też kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Hale stalowe mogą być wykonane na zamówienie klienta. Prosta konstrukcja jest dużą zaletą hal stalowych, dzięki temu będziemy mogli bardzo szybko postawić w określonym miejscu.

Dodatkowo bardzo łatwa jest rozbudowa hali, kiedy będziemy potrzebowali dodatkowego miejsca. Kiedy poszukujemy pomysłu na magazyn, dla naszej firmy, można zamiast tradycyjnych murowanych hal, postawić hale oparte na konstrukcjach stalowych.

W zależności od indywidualnych potrzeb, możemy je zamówić w różnych rozmiarów, mogą to być na przykład hale stalowe, służące do magazynowania owoców, warzyw oraz różnych produktów żywnościowych. Ściany budynku mogą być obłożone blachą falistą lub tez tradycyjną.

Trzeba także pamiętać o odpowiednim ociepleniu hali, można do tego użyć watę szklaną, stosowaną, przykładowo do ocieplenia poddaszy. Obecnie bardziej popularna jest pianka, izolację można wykonać szybciej, jest to także skuteczniejsza metoda, ponieważ pianka wypełnia wszystkie miejsca trudno dostępne. Właściwa izolacja pozwala w zimie utrzymać ciepło, a w lecie nie pozwoli na zbytnie podniesienie temperatury, dzięki temu hale stalowe będą lepiej chronione termicznie. Blacha stosowana do produkcji hal jest ocynkowana, jest to teraz norma, we wszystkich tego rodzaju halach. Pozwala ona dać gwarancję wytrzymałości, dzięki temu blacha nie będzie rdzewiała, jest ona również powlekana, a na koniec można ją pomalować na właściwie dowolny odcień. Z pewnością hala z płyty warstwowej znajdzie wiele różnych zastosowań od magazynów po hale produkcyjne.