Jeżeli w twoim domu lub biurze zaczyna być zimno wraz ze zmianą pogody, mimo że włączyłeś ogrzewanie, może to oznaczać, że masz nieodpowiednią izolację.

Izolacja pomaga utrzymać komfortową temperaturę w domu lub budynku biurowym czy komercyjnym. Jeśli nie masz wystarczającej izolacji, możesz płacić znacznie wyższe rachunki za ogrzewanie oraz klimatyzację pomieszczeń, niż powinieneś. Na szczęście można temu zaradzić, decydując się na odpowiedni rodzaj ocieplenia budynku.

Jaki rodzaj docieplenia nieruchomości jest najlepszy?

Wybierz niezawodne ocieplanie budynków pianą PUR

Zanim wybierzesz rodzaj docieplenia dla swojego budynku, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę swój budżet, ponieważ instalacja izolacji nie jest tanim przedsięwzięciem, trzeba zatem wybrać taki rodzaj ocieplenia, który sprawdzi się najlepiej. Jeśli docieplasz cały budynek lub dom, rodzaj wybranego ocieplenia wpłynie na twój budżet. Jeśli izolujesz mniejszą część, przykładowo piwnicę czy poddasze, możesz sobie pozwolić na droższą opcję docieplenia nawet przy niewielkim budżecie. Można zdecydować się na celulozę, wełnę mineralną lub z włóknem szklanym lub bardzo skuteczną metodę ocieplenia budynków przy użyciu piany poliuretanowej PUR.

Izolacja z celulozy, wełny mineralnej lub z włókna szklanego jest dostarczana w grubych arkuszach lub rolkach w postaci materiału włóknistego. Jest to powszechny materiał izolacyjny w wielu starszych domach, a jednym z powodów popularności takich dociepleń jest przede wszystkim niski koszt początkowy. Taka izolacja pomaga w pewnym stopniu odfiltrować zimne powietrze, ale nie ma prawdziwego uszczelnienia powietrznego, jakie daje natryskiwana piana PUR stosowana do ociepleń budynku. Powietrze będzie nadal wpływać i wypływać z twojego domu lub firmy, jeśli zastosujesz izolację z włókien, i nie zobaczysz wielu oszczędności na rachunkach za ogrzewanie, dodatkowo takie materiały są podatne na uszkodzenia i zamoczenie.

Aby skutecznie zaizolować swój do, wybierz niezawodne ocieplanie budynków pianą PUR, która jest materiałem trwałym i nie ulegającym uszkodzeniom, nie wchłania również wilgoci i doskonale spełnia swoją funkcję.