Dla wielu osób szczupła sylwetka jest czymś, o co warto walczyć.

Nie każdy rodzi się z predyspozycjami genetycznymi, szybkim metabolizmem i ogólną tendencją do bycia szczupłym. Ideały promowane w mediach, ogólne tendencje społeczeństwa, reklamy, czasopisma i przede wszystkim media społecznościowe kładą nacisk na szczupłą, zdrową i umięśnioną sylwetkę. Aktualnie, coraz częściej pojawiają się sytuacje, w których jako modelki czy modele pracują tzw. osoby Plus Size, jednak dla wielu nawet taka sylwetka to coś, nad czym warto pracować.
Często, przez nabyte kompleksy po prostu nie akceptujemy swojego ciała i chcemy w nim coś zmienić. U kobiet często jest to pupa, uda czy tak zwane „motylki” na ramionach, mężczyźni często marzą o bardziej umięśnionej sylwetce. Częścią wspólną zarówno dla kobiet jak i mężczyzn pozostaje brzuch.

Dieta ketogeniczna jako droga do szczupłej sylwetki

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna czyli inaczej dieta niskowęglowodanowa należy do restrykcyjnych diet polegających na ograniczaniu dostępu organizmu do pewnych substancji odżywczych. W szczególności ogranicza się lub całkowicie eliminuje dostęp do węglowadanów, również tych złożonych, dopuszczalnych przy innych rodzajach diet. Głównym pokarmem mają być natomiast aminokwasy, czyli białka. Założenia diety opierają się głównie na obniżeniu poziomu glukozy we krwi przy jednoczesnym spalaniu glikogenu w wątrobie (jest to polisacharyd, czyli wielocukier odkładający się w naszych organizmach) czy tkanki tłuszczowej. Dieta ta wpływa korzystnie na poziom złego cholesterolu, poziom glukozy we krwi. Zapobiega więc cukrzycy i chorobom krążenia.

W wyborze diety, szczególnie kotegicznej bardzo istotne jest jej prawidłowe ułożenie przez osobę posiadającą odpowiednią wiedzę. Diety tej, jak każdej innej diety eliminacyjnej nie należy stosować w przypadku przeciwskazań medycznych czy bez wcześniejszej konsultacji. Więcej informacji o diecie znajdziesz klikając w link dieta ketogeniczna, na stronie znajdziesz sporo informacji czy i dlaczego warto.