Lokata terminowa to oprocentowany rachunek bankowy z ustalonym terminem zapadalności.

Pieniądze muszą pozostać na koncie przez określony czas, aby uzyskać określone oprocentowanie. Lokaty terminowe przynoszą z reguły nieco wyższe oprocentowanie niż zwykłe konto oszczędnościowe. Im dłuższy czas do zapadalności, tym wyższa będzie wypłata odsetek.

Kiedy warto założyć lokatę w euro

Kiedy zarabiamy w euro, warto rozważyć lokatę w tej walucie

Z pewnością najwyższe zyski z lokaty można osiągnąć, kiedy posiadamy oszczędności lub zarabiamy w euro. Lokatę można założyć w praktycznie każdym banku, kasie oszczędnościowej lub innej instytucji finansowej. Płatne stopy procentowe są różne, podobnie jak inne warunki. Na przykład jeden bank może zaoferować wyższy zwrot, ale wymagać większego depozytu. Opłaca się rozejrzeć i poszukać aktualnych rankingów, większość instytucji finansowych zamieszcza swoje stawki za lokaty w euro online.

Lokata w euro to zasadniczo konto oszczędnościowe, które otwiera się z obietnicą, że właściciel nie naruszy pieniędzy przez określony czas. Może to trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Za lokatę krótkoterminową uważa się okres roczny lub krótszy, wszystko ponad to jest lokatą długoterminową. Właściciel lokaty terminowej może w razie potrzeby wypłacić pieniądze, ale straci część lub całość obiecanych odsetek i może zapłacić karne opłaty. Warto zatem poznać szczegółowe warunki zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę podczas otwierania lokaty w euro.

Na rachunku lokaty terminowej klient może zarobić nieco wyższe oprocentowanie niż na standardowym rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Lepszy zwrot jest oferowany, ponieważ środki pozostają zablokowane do terminu zapadalności rachunku. Zazwyczaj im dłuższy termin, tym wyższe oprocentowanie, które otrzymuje deponent. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie http://lokatowy.pl/lokata-w-euro-czy-sie-oplaca/. Lokaty w euro są niezwykle bezpieczną inwestycją, ale mają niską stopę zwrotu, dlatego warto na bieżąco sprawdzać rankingi lokat, aby wybrać taką, która jest dla nas odpowiednia. Bank może również zainwestować pieniądze z lokaty terminowej w inne papiery wartościowe, które przynoszą wyższy zwrot niż płaci klient.