Pomarańcze lubi większość ludzi, jednak skórka pomarańczowa wcale nie ma tak wielu zwolenników. Skórka jest problemem kobiet, mężczyźni nie mają problemów z takim schorzeniem.

Pojawia się na udach, nad kolanami, jest obecna na pośladkach. Nieraz jest delikatna, czasami jednak jest dość intensywna. Rozróżnia się cellulit wodny oraz tłuszczowy. Tłuszcz odkłada się pod skórą w formie grudek. Cierpią na niego panie w każdym wieku – cellulit może dotknąć dwudziestolatkę, trzydziestolatkę, pięćdziesięciolatkę.

Co powoduje cellulit?

Czynnikami powodującymi tę dolegliwość są nadwaga, zaburzenia hormonalne, nieprawidłowy metabolizm tłuszczu, genetyka. Nawet szczupłe panie mogą mieć cellulit. To dokuczliwa sprawa, ale panie starają się robić wszystko, by pozbyć się tej dolegliwości. Cellulit czasami jest genetyczny, bywa, że wszystkie kobiety w rodzinie mają tę dolegliwość i muszą sobie poradzić z jej zwalczaniem. Od konsekwencji i silnej woli zależy ostateczny efekt.

Jak zwalczać cellulit?

Najlepiej stosować zmasowany atak:

  • Odpowiednie balsamy, na przykład z wyciągiem z kawy.

  • Właściwa dieta;

  • Duża ilość płynów;

  • Czasami tabletki;

  • Masaże, kąpiele, ćwiczenia – to wszystko pomaga w eliminowaniu cellulitu.

  • Bańka chińska doskonale wygładza skórę, poprawia metabolizm i korzystnie wpływa na organizm.

  • Preparaty z flawonoidami oraz rutyną są także bardzo pomocne, ponieważ pozwalają wyrugować wodę z organizmu.

  • Samodzielne masowanie nóg w domu lub masaż szorstką rękawicą pod prysznicem także są zalecane.

Przejdź na dietę, która pomoże zredukować cellulit

Lekka dieta pełna warzyw, owoców, witaminy C, błonnika jest sojusznikiem w zwalczaniu cellulitu. Ryby morskie również są godne polecenia z uwagi na obecność kwasów Omega 3. Z diety należy usunąć ziemniaki, ryż, słodycze, sól, ostre przyprawy – te substancje przyczyniają się do przybierania na wadze. Podsumowując, zmasowany atak na cellulit jest najlepszym sposobem oddziaływania na tego rodzaju problem estetyczny. A gdy dodać do tego ćwiczenia z elektrostymulacją to szanse na zwalczenie cellulitu rosną. Każda pani może powalczyć z cellulitem z dobrym skutkiem, powinna jednak być wytrwała oraz konsekwentna.