Przepiękne bukiety pełne czerwonych róż, a może letnie kompozycje ze słonecznikami? To jedynie dwie propozycje dostępne w kwiaciarniach działających jako poczty kwiatowe. Ile trzeba będzie zapłacić za zamówienie kwiatów z dostawą bezpośrednio do obdarowanej osoby?

Podarunek z pocztą kwiatową

Zamówienie poczty kwiatowej to kapitalny pomysł na wiele okazji, gdy pragniemy podarować ważnej osobie piękny podarunek, ale nie możemy zrobić tego osobiście. Wtedy wszystkim zajmie się poczta kwiatowa, która przygotuje kompozycję, a potem doręczy ją w wyznaczonym dniu i godzinie pod konkretny adres.

Wiele osób myśli, że poczta kwiatowa jest bardzo droga. W rzeczywistości jednak koszty tego typu podarunków wcale nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Zatem, ile kosztuje poczta kwiatowa?

Ceny bukietów w poczcie kwiatowej

Najtańsze bukiety w pocztach kwiatowych to cena już około 100 złotych. Z kolei największe wiązanki mogą być wydatkiem nawet około 1000 złotych.

Ceny kompozycji kwiatowych zależne są od wielu czynników:

  • liczba kwiatów
  • gatunki kwiatów
  • wielkość bukietu
  • ozdoby florystyczne
  • dodatkowe podarunki, na przykład bombonierka

Na stronach internetowych firm działających jako poczty kwiatowe można obecnie zapoznać się z ich kompozycjami, aby następnie łatwo wybrać te, które sprawdzą się na daną okazję.

Czy dostawa z pocztą kwiatową jest dodatkowo płatna?

Dostawy bukietów z pocztą kwiatową mogą być realizowane transportem własnym kwiaciarni, ale również zlecane są niekiedy firmom kurierskim. Czy za taką dostawę trzeba będzie dodatkowo zapłacić?

Zazwyczaj poczta kwiatowa nie dolicza kosztów wysyłki, czyli za podarunek zapłaci się dokładnie tyle, ile na stronie. Wybrane kwiaciarnie stosują jednak dodatkowe opłaty – z cennikami można wtedy zapoznać się na stronie przed złożeniem swojego zamówienia.

Jeżeli chcesz także zamówić piękne bukiety, to Moja ulubiona poczta z kwiatami w Poznaniu, która realizuje zamówienia na wiele okazji. Razem z nią można zrobić ważnej osobie zawsze udany upominek!