Każdy mężczyzna posiada różnego rodzaju kurtki i płaszcze. W sklepach można zakupić codzienne płaszcze i kurtki, ale także takie które nosimy z garniturem.

Tak samo jak garnitury tak samo płaszcze produkowane są w różnych kolorach. Klasycznie płaszcze są albo czarne albo szare, jednak spotyka się także płaszcze w nieco odważniejszych kolorach, podobnie jak garnitury. Ogólną zasadą jest przy odpowiednim doborze koloru płaszcza jest wybranie takiego samego lub możliwie zbliżonego koloru, do koloru noszonego zwykle garnituru. Jest to dość dobra zasada, jednak niekiedy stosuje się od niej wyjątki. Niekiedy inny kolor płaszcza, niż garnituru prezentuje się znacznie lepiej. Wszystko zależy jeszcze od tego w jakich sytuacjach płaszcza będzie noszony. Jeżeli szukamy wysokiej jakości płaszczy i kurtek warto odwiedzić stronę: https://repablo.com/kurtki-i-plaszcze/. W sklepie znajdziemy różnego rodzaju kurtki w wielu ciekawych kolorach. Nie koniecznie muszą być to kurtki i płaszcze do garnitury, może być to odzież bardziej luźna. W czasie chłodniejszej pogody może nam się przydać także szalik i rękawiczki. Warto zwrócić uwagę na wybór tego rodzaju dodatków, z pewnością warto wybrać rękawiczki skórzane czarne lub brązowe.

W sezonie zimowym szaliki są wręcz obowiązkowym elementem garderoby. W zależności od tego jaki rodzaj stroju preferujemy, szaliki muszą być odpowiednio dobrane.

Jeśli nosimy na co dzień elegancki płaszcza to zwrócić uwagę należy na eleganckie, pasujące do płaszczy szaliki. Natomiast osoby, które noszą kurtki mogą zdecydować się na mniej wytworny szal, który może być jednak znacznie cieplejszy. Dobierając szal warto zwrócić uwagę na jego długość oraz materiały z których został wykonany. Znaczenie mieć będzie to w sytuacji gdy planujemy nosić szal nie pod kurtką, a na kurtce. Jeżeli poszukujemy ciekawych pomysłów na nasz wygląd możemy poszukać pomysłów w internecie. Obecnie mężczyźni coraz chętniej sięgają po niestandardowe kolory. Warto przeczytać artykuł http://sadurski.com/odziez-meska-lato-2020/, dowiemy się z niego jak dobierać ubrania i dodatki. Przykładowo jaki kolor butów będzie uniwersalny dla różnych rodzajów ubioru.