Złoto od dawna jest powszechnie szanowanym towarem.

Złoto było uwielbiane od tysięcy lat. Jeśli kupowanie złota jest czymś, w co chcesz się zaangażować, kontynuuj, aby uzyskać doskonałe wskazówki dotyczące jak najlepszego wykorzystania tego rynku.Staraj się kupować i sprzedawać swoje złoto tylko niektórym dealerom, którzy są uznawani przez oficjalne stowarzyszenia złota i pieniędzy. Ci dealerzy muszą przestrzegać ścisłych wytycznych w ramach tych organizacji, aby zapewnić, że otrzymasz uczciwe wynagrodzenie lub produkty wysokiej jakości. Jedną z takich dobrze znanych organizacji jest ANA czyli Amerykańskie Stowarzyszenie Numizmatyczne.Zanim sprzedasz swoje złoto firmie, upewnij się, że jest to sprzedawca cieszący się dobrą reputacją. Skontaktuj się z Better Business Bureau, aby upewnić się, że podali ludziom uczciwe ceny. Nie chcesz sprzedawać swojego złota komuś, kto oszuka Cię z drogocennego złota, które sprzedajesz.Czy masz alergię na nikiel? Jeśli tak, lepiej kup biżuterię, która ma wyższą zawartość złota, na przykład 18 lub 22 karatowe złoto. Przedmioty o wyższej zawartości złota są mniej podatne na wywoływanie reakcji alergicznej. Powinieneś także trzymać się z dala od pozłacanej biżuterii.Zanim wybierzesz się na zakupy złotej biżuterii, upewnij się, że wiesz, jaki konkretny kolor chcesz kupić. Najbardziej popularne jest żółte złoto, złoto występuje również w innych kolorach, takich jak biały, różowy, a nawet zielony. Znajomość tych informacji pomoże ci zawęzić wybór.Zanim weźmiesz swoje złoto do sprzedaży, sprawdź kupującego. Większość renomowanych dealerów będzie członkami Amerykańskiego Stowarzyszenia Numizmatycznego. Ci dealerzy przestrzegają wyższych standardów etycznych i muszą przestrzegać pewnych kryteriów przy zakupie złota od osób fizycznych. Aby mieć pewność, że otrzymasz jak najwięcej pieniędzy za swoje złoto, upewnij się, że korzystasz z usług dealera, który jest częścią tego stowarzyszenia.Kupując złoto, uważaj na oszustów. Zarabiaj pieniądze w złocie dzięki tym bryłkom wiedzy

Zawsze kupuj od renomowanego sprzedawcy i uważaj na wszelkie oferty, takie jak bezpłatne przechowywanie lub opóźnienia w dostawie.

Czasami ci dealerzy zabiorą ci pieniądze i nigdy nie zapewnią ci obiecanego złota. Przed zakupem sprawdź swojego dealera w BBB, aby upewnić się, że współpracujesz z kimś etycznym.Bądź studentem rynku złota. Ten rynek jest bardzo trudny, ponieważ cena złota zmienia się codziennie. To, co jest wspaniałe jednego dnia, może być mniej niż gwiezdne następnego. Od Ciebie zależy, w co się pakujesz, aby jak najlepiej wykorzystać swoje zakupy lub sprzedaż.Jeśli sprzedajesz złotą biżuterię, upewnij się, że znasz karaty. Czyste złoto jest bardzo miękkie, dlatego miesza się je z innymi metalami, aby uzyskać kolor i trwałość. FTC lub Federalna Komisja Handlu wymaga, aby każda sprzedawana w USA biżuteria ze złota zawierała opis próby stopu w karatach. Pojedynczy karat odpowiada wadze 1/24 czystego złota. Na przykład 14-karatowa biżuteria to 14 części złota i 10 części różnych metali. Biżuteria nie może być sprzedawana jako „złota biżuteria”, jeśli ma mniej niż 10 karatów.Mieć podstawową wiedzę na temat gramów i wagi pensa podczas sprzedaży złota. Niektórzy jubilerzy mierzą w pensach, ale płacą w gramach, co skutkuje niższą płatnością na rzecz sprzedawcy. Unikaj tego, pytając, jakiej miary używa twój jubiler, zanim twoje sztuki zostaną kiedykolwiek zważone, i upewnij się, że otrzymujesz zapłatę na podstawie tego samego pomiaru.Teraz już wiesz o wartości złota i dlaczego tak wielu ludzi na całym świecie je ceni. Złoto może być dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy, a jednocześnie pięknie się nosi. Skorzystaj ze wszystkich cennych wskazówek, których się tutaj nauczyłeś, abyś mógł mądrze inwestować na rynku złota.