Obecnie nie ma znaczenia, w jakim wieku zdecydujemy się na korektę i leczenie wady zgryzu. Nowe technologie i rozwój medycyny, dają szereg możliwości pacjentom w każdym wieku. Ortodoncja jest znana od dawna, jednak dopiero od kilku lat, stała się nie tylko bardziej dostępna, ale i modna.

Aparat na zęby

Aparaty, które leczą wady zgryzu, zakłada się nie tylko dzieciom i nastolatkom, ale i dorosłym. Jak mówią specjaliści, najstarszy pacjent, który zdecydował się na taka formę leczenia, miał ponad 80 lat. Jego stomatolog, był bardzo zdziwiony, że starszy Pan, miał wszystkie swoje zęby i do tego zdrowe. Jedynym ich mankamentem było to, ze były krzywe. Wystarczyło kilkanaście miesięcy, aby wada została całkowicie skorygowana. Najpopularniejsze są aparaty, które zakłada się na zewnętrzną stronę zębów. Warunkiem ich zamontowania, jest jednak to, aby przedtem nie były zaatakowane przez próchnicę. Jeśli tak jest, musimy być przygotowani na to, ze stomatolog musi je najpierw wyleczyć. Zanim jednak wybierzemy specjalistę, musimy się zastanowić, czy będziemy w stanie stawiać się u niego na wizyty kontrolne. Na początku, jest to zwykle co dwa tygodnie, a później trochę rzadziej. Jeśli wybieramy się na dłuższy wyjazd, na przykład za granicę, lepiej na miejscu poszukajmy dobrego ortodonty. Jeśli chodzi o koszty, będą one w takim wypadku wyższe, ale nie ma innej możliwości. Wizyty kontrolne, musza odbywać się u lekarza, który zakładał aparat. On posiada wszelka dokumentacje i harmonogram leczenia. W Polsce, aparaty nazębne to koszt około 3 tys. złotych. Kilka razy droższe, są aparaty zakładane po wewnętrznej stronie zębów. są całkowicie niewidoczne, dlatego często wybierają je osoby dojrzałe, w wieku 30-40 lat. Z jednej strony, noszenie aparatu jest modne, z drugiej jednak, osoby starsze, wola je ukrywać.


Dla kogo aparat

Młodzież, wręcz przeciwnie. Im aparat bardziej kolorowy tym lepiej. Zdarzają się nawet takie, które święcą w ciemności, co jak mówią lekarze jest już szczytem snobizmu. Podobnie, jak biżuteria na takich aparatach. Każdy jednak sposób na poprawę uśmiechu, jest dobry. Czas noszenia aparatu, zależy od indywidualnej wady zgryzu. Musimy być jednak przygotowani na kilka miesięcy, więcej dowiesz się na stronie http://badania-zdrowie.pl
. Najkrótszy czas, to około pół roku, jednak czasami zachodzi konieczność, noszenia aparatu nawet przez okres 2 lat.