Znajomość rodzaju swojej skóry to pierwsza rzecz w określeniu, które produkty kosmetyczne będą dla ciebie odpowiednie.

Z pewnością wiele osób wie, że istnieje pięć podstawowych rodzajów skóry, a mianowicie normalna, sucha, tłusta, mieszana i wrażliwa. Jest wiele produktów kosmetycznych, które najlepiej działają na suchą skórę, i są takie, których nie należy stosować na skórę tłustą. Dlatego tak ważne jest, aby poznać swój typ skóry i dobierać kosmetyki zgodnie z jej potrzebami. Ponieważ będziesz nakładać te produkty na skórę, zawsze najlepiej jest przeczytać etykiety i sprawdzić, czy kosmetyki zawierają jakieś szkodliwe składniki, które mogą nie tylko podrażniać skórę, ale także powodować alergie i wypryski. Standardowe kosmetyki często zawierają wiele różnych niepotrzebnych składników, w tym chemikalia, wypełniacze, konserwanty i sztuczne barwniki oraz substancje zapachowe. Chociaż nie wszyscy muszą być uczuleni na te substancje, stosowanie ich może spowodować szybsze starzenie się skóry. Codzienne stosowanie kosmetyków z tymi wszystkimi składnikami może powodować wysuszenie skóry, drobne uszkodzenia, a nawet zmarszczki. W żadnym wypadku takie produkty do pielęgnacji skóry są złe lub nieskuteczne.

Nie każdy potrzebuje wysoce skoncentrowanych profesjonalnych kosmetyków, które można stosować w znacznie mniejszych ilościach.

Niemniej jednak zawsze zaleca się, aby wszyscy czytali etykiety i używali jak najbardziej naturalnych produktów, które zachowują naturalną zdolność regeneracyjną skóry i pozwalają naszym komórkom odnawiać się. Pomaga to konsumentom w identyfikacji produktów zawierających składniki odpowiednie dla potrzeb ich skóry. Innowacje w branży kosmetycznej są bardzo często wprowadzane. Zobacz jakie produkty ma w ofercie hurtownia kosmetyków profesjonalnych. Stale zmieniające się oczekiwania konsumentów w zakresie składu i bezpieczeństwa produktów do pielęgnacji skóry oznaczają, że nowe produkty są ciągle w fazie rozwoju, w coraz większym stopniu ukierunkowane na spersonalizowane rozwiązania, na przykład dla poszczególnych rodzajów skóry i włosów.