Karmienie piersią wspiera wyjątkowe więzi emocjonalne między matka i dzieckiem. Karmienie piersią w najlepszy możliwy sposób wpływa zarówno na mamę, jak i na dziecko. Na początku dostarcza dziecku wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Co więcej, karmiąc piersią, tworzysz bezpieczną przestrzeń, w której Twoje dziecko może czuć się chronione, kochane i bezpieczne. Ty też możesz się rozwijać jako matka, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Dodatkowo karmienie piersią może także pomóc w szybszej regeneracji organizmu po porodzie. Znalezienie odpowiednich ubrań, które uwzględnią potrzebę szybkiego dostępu do piersi w czasie karmienia, może być trudnym zadaniem. Biorąc pod uwagę kryteria komfortu, stylu i praktyczności, niektóre z posiadanych elementów garderoby nie będą już funkcjonalne, więc powinnaś poszukać w sklepach oraz w Internecie odpowiednich ubrań, aby ułatwić sobie proces karmienia dziecka piersią. Weź pod uwagę, że odzież wysokiej jakości będzie kosztować więcej, ale jej zalety są tego warte. Takie ubrania przede wszystkim zapewniają szybki i wygodny dostęp do piersi. Nie ma potrzeby rozbierania się i zmuszania dziecka do czekania.

Szczególnie jeśli jesteś senna w nocy rozebranie się i ponowne ubranie może zajmować sporo czasu. Możesz ukryć się podczas karmienia dziecka przed wzrokiem ciekawskich za pomocą odzieży do karmienia.

Jest to szczególnie wygodne w szpitalu i w innych miejscach publicznych, w których matki są otoczone wieloma nieznajomymi osobami. Niestety cena takich ubrań nie zawsze jest proporcjonalna do jakości, dlatego wybierając odzież do karmienia zwróć uwagę na oba aspekty. Tkanina, z jakiej uszyta jest koszulka do karmienia piersią, powinna być naturalna. Jest to ważne zarówno dla zdrowia matki, jak i dziecka. Często noworodki mogą mieć alergiczne wysypki po kontakcie z syntetykami. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość materiałów, z którego wykonane są wszystkie przedmioty, z jakimi dziecko będzie miało kontakt. Spójrz na miękkość tkanin i jakościową obróbkę szwów. Ważne jest, aby zapobiegać tworzeniu się wszelkich fałd i zagnieceń dla wygody własnej i maluszka.