Produkty do pielęgnacji skóry klasy profesjonalnej i medycznej czasem zawierają składniki na receptę.

Zapewniają one niezliczone korzyści w przeciwieństwie do standardowych i tanich kosmetyków, które możemy kupić w drogeriach czy sklepach. Jeśli nie znasz profesjonalnych produktów do pielęgnacji skóry, możesz się zastanawiać, czy są one warte płacenia wyższych kwot za kosmetyk. Takich produktów nie można wprowadzać na rynek bez uprzedniego potwierdzenia ich bezpieczeństwa i skuteczności w wielu różnych badaniach, ponieważ zawierają wyższe stężenia składników aktywnych. Składniki aktywne w produktach medycznych i profesjonalnych mogą być silniejsze niż te w kosmetykach sprzedawanych w sklepach, ponieważ są polecane i monitorowane przez lekarza. Produkty te zawierają wyższy poziom takich składników, jak przeciwutleniacze, retinole i peptydy. Ze względu na swój kliniczny charakter i siłę, te profesjonalne produkty do pielęgnacji skóry zwykle zapewniają bardziej zauważalne rezultaty, niż ich odpowiedniki sprzedawane w sklepach. Mogą one wnikać w głębsze warstwy skóry, faktycznie wpływając na strukturę biologiczną. Nie zawsze można to powiedzieć o markach sprzedawanych w zwykłych sklepach. Ponieważ profesjonalne produkty do pielęgnacji skóry są używane i polecane w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej, otrzymasz spersonalizowaną poradę dotyczącą linii kosmetyków, która jest dla odpowiednia dla potrzeb twojej skóry.

Na początku specjalista zbada twoją skórę i zaleci produkty dostosowane do jej rodzaju, odcienia i potrzeb, oraz ewentualnych problemów z cerą.

Ocena ta opiera się na dogłębnej znajomości linii produktów profesjonalnych i ich działaniu. Możesz spodziewać się pozytywnych rezultatów, jeśli kosmetyki profesjonalne są zalecane przez lekarza czy kosmetologa. Kosmetyki takiej klasy są w stanie lepiej i skuteczniej wnikać w skórę. Dlatego zwykle potrzeba jest mniej rzeczywistego produktu, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Ponadto zaoszczędzisz pieniądze, kupując produkt, który jest specjalnie dostosowany do twoich potrzeb, zamiast eksperymentować z kilkoma różnymi rodzajami kremów i mając nadzieję, że znajdziesz taki, który zadziała.