Przebarwienia występują, gdy skóra wytwarza więcej melaniny, czyli pigmentu, który nadaje jej kolor. Może to powodować, że plamy lub miejsca na skórze będą ciemniejsze niż otaczające obszary.

Przebarwienia są częstym schorzeniem skóry, który dotyka wielu osób. Niektóre formy przebarwień częściej pojawiają się na obszarach skóry, która jest narażona na działanie promieni słonecznych, czyli miejsca takie jak twarz, ręce i nogi. Inne rodzaje przebarwień powstają po urazie lub zapaleniu skóry, takich jak skaleczenia, oparzenia, trądzik lub toczeń, i mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele. Posiadanie dodatkowego pigmentu w niektórych obszarach skóry jest zwykle nieszkodliwe, ale czasami może wskazywać na jakąś chorobę. Chociaż przebarwienia są nieszkodliwe dla zdrowia, wiele osób chce się ich pozbyć. Istnieje wiele możliwych metod leczenia, specjalistycznych kosmetyków i domowych środków zaradczych, które można wypróbować w celu rozjaśnienia przebarwień. Aby zapobiec powstawaniu przebarwień lub sprawić, aby stały się one mniej widoczne, należy unikać ekspozycji na słońce bez zastosowania ochrony przeciwsłonecznej z SPF 30 lub wyższym, aby chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Aby rozjaśnić ciemne plamy skóry i usunąć przebarwienia można również stosować miejscowe kremy zawierające składniki aktywne, które rozjaśniają skórę, takie jak retinol, kwas askorbinowy, czy hydrochinon.

Niektóre zabiegi kosmetyczne mogą również rozjaśnić obszary skóry, aby zmniejszyć pojawienie się przebarwień, a zaliczyć można do nich laseroterapię, leczenie światłem czy peelingi chemiczne oraz mikrodermabrazję.

Osoby rozważające poddanie się jednej z tych procedur powinny omówić ten proces i możliwe działania niepożądane ze specjalistą kosmetologiem lub dermatologiem. Na stronie https://novaclear.eu/produkty-whiten/ znajdziesz wiele produktów pielęgnacyjnych do zastosowania na skórę w przypadku występowania przebarwień. Takie skuteczne dermokosmetyki z pewnością poradzą sobie ze zmianami pigmentacyjnymi na skórze.