W lecie wiele osób nosi klapki, wówczas nasza noga może swobodnie oddychać, są niezbędnym wyposażeniem na basenie lub na plaży.

Są również doskonałym wyborem na szybkie spacery po mieście w letnie dni. Ponieważ istnieje wiele stylów, klapki można nosić praktycznie wszędzie, oprócz oczywiście sytuacji kiedy wymagany jest bardziej oficjalny strój przykładowo w pracy. W przeciwieństwie do trampek lub butów z zamkniętymi palcami klapki pozwalają stopom oddychać. Jest to idealna funkcja dla osób cierpiących na nadmierne pocenie nóg. Umożliwiają stopom prawidłową cyrkulację powietrza dają uczucie lekkości, a ponieważ klapki są w pełni otwarte, zmniejsza to ryzyko infekcji. Wiele osób ceni he ze względu na wygodę, nie trzeba ich wiązać zatem noga jest w nich nie jest ściśnięta. Na co dzień wiele osób nosi klapki w domu, są idealne kiedy chcemy szybko coś założyć na nogi, wówczas nie trzeba się martwić o wiązanie sznurówek lub znalezienie pasującej pary skarpet. Z tego powodu są również idealne dla małych dzieci, które jeszcze nie nauczyły się wiązać butów.

Różnego rodzaju klapki i sandały dają stopom większą swobodę, można je szybko zdjąć aby uzyskać pełen komfort w dowolnym momencie.

Można je także nosić jako buty zapasowe, zajmują mało miejsca, zmieszczą się bez problemu do małej torby czy też plecaka. Jedną z najpopularniejszych firm produkujących klapki jest firma Gumbies, znajdziemy wiele różnych klapek tej formy w różnych fantazyjnych kolorach, oraz w różnych rozmiarach. Szeroki wybór obuwia tej firmy znajdziemy na stronie https://mmsport.pl/pol_m_MARKI_Gumbies-3827.html. Znajdziemy japonki, klapki, czy też kapcie, modele zarówno męskie jak i damskie. Na uwagę zasługuje fakt, iż do produkcji klapek tego rodzaju wykorzystywana jest guma z recyklingu. Podeszwa składa się z kilku warstw pianki, dzięki której tego rodzaju buty są bardzo wygodne, znakomicie nadają się na plażę, można w nich wejść do wody bez obawy iż klapki nam się rozkleją.