Urządzając dom czy mieszkanie nie można zapomnieć o odpowiednich meblach do przechowywania.

Regały na książki sięgające od podłogi do sufitu zamieniają każdy salon w przytulną przestrzeń biblioteczną. Grzbiety książek i grafika wprowadzają mnóstwo kolorów, dzięki czemu tkaniny meblowe mogą pozostać neutralne i dyskretne. Dzięki temu kolory w pomieszczeniu można wprowadzać tylko na dodatkach, zachowując kolorystykę charakterystyczną dla stylu skandynawskiego, loftowego czy industrialnego.

Jak wygodnie urządzić pomieszczenia w stylu loft

Do nowoczesnych wnętrz możesz zakupić regał loftowy

Jeśli Twoje meble są minimalne, wprowadź wzór, aby nadać przestrzeni trochę osobowości. Dywan w ziemistym odcieniu wprowadzi teksturę na środek pokoju. Następnie dodaj grafiki, poduszki i rośliny, aby nadać przestrzeni jeszcze więcej koloru i charakteru. Pomieszczenia w stylu loft to nie tylko metal, szkło i drewno, warto urozmaicić pomieszczenia przemyślanymi dekoracjami, aby dom był komfortowy i przyjazny dla mieszkańców. Fotel w rogu, stolik kawowy na końcu łóżka, a nawet prosta lampa podłogowa pomoże spojrzeć na pokój świeżym okiem. Baw się meblując swój dom, wymieniaj różne rzeczy w pokojach i eksperymentuj z tym, co ci się podoba, a co nie.

Wypełnij regał koszami i pudełkami do przechowywania, aby uzyskać większy efekt podziału pomieszczenia, lub pozostaw półki głównie otwarte, aby zachować wrażenie przestronności. Obecnie popularne są również przegrody regałowe o geometrycznych kształtach, które zapewniają efektowny podział pomieszczeń. Z drugiej strony, standardowe proste półki będą wymagały pomysłowego wypełnienia, aby zapobiec surowemu wrażeniu. Jeśli nie chcesz mieć regału drewnianego, rozważ wybranie konstrukcji metalowych, które mają równie ciekawy poziom kunsztu. Możesz również wybrać regał loftowy z metalowym stelażem i drewnianymi półkami.

W niektórych przypadkach połączenie drewnianego blatu i metalowego stojaka może nadać pomieszczeniom wyjątkowy industrialny wygląd, więc również o tym pamiętaj, kiedy wybierasz regał loftowy. Duży regał jest pojemny i wygodny sam w sobie, ale może być jeszcze lepszy dzięki kilku sprytnym dodatkom, takim jak szuflady, pudełka czy kosze do przechowywania.