Szafy socjalne BHP znajdują zastosowanie we wszystkich miejscach, w których niezbędna jest zamiana odzieży oraz przechowywanie niektórych rzeczy osobistych na czas pracy, lekcji lub zajęć sportowych. Producenci oddają do dyspozycji klientów kilka rodzajów szaf specjalnych: pojedyncze, podwójne, potrójne. Jest to obszar mebli modułowych, które można dowolnie konfigurować w celu skompletowania zestawu idealnie pasującego do pomieszczenia.

Solidne i bezpieczne szafki skrytkowe

W gronie mebli socjalnych znajdziemy przede wszystkim szafki skrytkowe przeznaczone do przechowywania ubrań oraz rzeczy osobistych. Najczęściej spotkamy się z nimi w szkołach, stąd potoczna nazwa: szafki szkolne. W praktyce, znajdują one zastosowanie także w zakładach pracy, w ośrodkach sportowych, w biurze, a także w placówkach medycznych. Każda ze skrytek jest zamykana na kluczyk, aby zapewnić użytkownikom odpowiednio zabezpieczoną przestrzeń osobistą.

Szafy gospodarcze dla firm sprzątających

Biurowce, zakłady pracy, duże hale handlowe – wszystkie te ośrodki są codziennie sprzątane przez wykwalifikowane firmy. Dysponują one nowoczesnym sprzętem czyszczącym, preparatami, a także odzieżą roboczą. To wszystko musi być składowane w bezpiecznej i zamkniętej przestrzeni. Z pomocą przychodzą przestronne szafy gospodarcze, do których chowany jest sprzęt, środki czyszczące oraz wszystkie akcesoria. Często są one wzbogacone o tradycyjne szafki skrytkowe na ubrania robocze oraz odzież wierzchnią.

Szafki BHP w zakładach pracy

To kolejny rodzaj szafek skrytkowych stosowanych do przechowywania odzieży. W zakładach obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Pracownicy muszą dysponować odpowiednią odzieżą roboczą dostosowaną do specyfiki stanowiska. Szafy BHP oferują miejsce na przechowywanie niezbędnych ubrań roboczych. Skrytki często są ułożone w taki sposób, aby odzież mogła być łatwo posegregowana w zależności od zastosowania. Szafki ubraniowe posiadają także półkę na buty oraz inne akcesoria wchodzące w skład pełnego stroju roboczego.

Szafy BHP typu L

To specyficzny mebel, który pod względem zastosowania nie różni się szczególnie od wyżej wymienionych. Takie szafki posiadają jednak inny układ. Jak sama nazwa wskazuje, skrytki mają kształt litery L. Są to szafki podwójne, w których swoje rzeczy mogą schować dwie osoby. Szafy BHP typu L uwzględniają miejsce na ubranie robocze i wierzchnie, a także oferują dodatkową półkę np. na buty, kask lub inne akcesoria.

Gdzie możemy kupić profesjonalne szafy socjalne BHP?

Najwygodniejszą opcją będą zakupy internetowe, które zaoferują nam lepszą cenę oraz znacznie szerszy wybór dostępnych mebli. W sklepie online bez trudu znajdziesz szafy bhp  dostosowane do potrzeb Twojego biura, lokalu lub zakładu pracy. Dużym udogodnieniem jest możliwość zamówienia mebli socjalnych w opcji z darmową dostawą.