Remont często wiąże się z dużą ilością odpadów, kiedy zmieniamy płytki w łazience czy kuchni, z pewnością będziemy musieli zutylizować w odpowiedni sposób dużą ilość płytek ceramicznych.

Dużą ilość gruzu, odpadów drewnianych i metalowych, należy wywieźć i zutylizować w odpowiedni sposób. Odpadów tego rodzaju nie możemy wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci, nie można ich także przechowywać na terenie przed blokiem. Dlatego warto skorzystać z usług firm zajmujących się wywozem, które odbiorą od nas śmieci w specjalnych kontenerach.

Jak pozbyć się odpadów po remoncie?

Kontenery do wywozu odpadów ciężkich

Firma podstawi kontener pod dom czy też pod blok na czas remontu, to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy wywozić odpadów samochodem dostawczym czy też korzystać z przyczepki. Kontener po napełnieniu zostanie odebrany, a śmieci zostaną odpowiednio posegregowane i zutylizowane. Kontenery to także dobry pomysł, aby wywieźć gabaryty, mogą być to meble, duża kanapa, czy też wiele innych odpadów o dużych rozmiarach, których nie umieścimy w koszu na śmieci. Można dobrać kontenery o różnych rozmiarach, dopasować wielkość do indywidualnych potrzeb. Oczywiście jeżeli jeden kontener nie wystarczy, wówczas można zamówić kolejny.

Kontenery posłużą także do wywozu odpadów zielonych. W przypadku porządków w ogrodzie czy na działce może powstać duża ilość liści, trawy, czasem zmieszanej z ziemią. Można wywozić także przycięte gałęzie, krzewy. To bardzo dobry pomysł na uporządkowanie terenu wokół domu. Koszt wywozu odpadów może zależeć od ich rodzaju, przykładowo możemy częściowo posegregować odpady po remoncie, w tym przypadku wywóz gruzu będzie tańszy niż wywóz odpadów zmieszanych. Kontener możemy postawić na własnej posesji, jednak w przypadku wspólnoty mieszkaniowej często należy uzyskać odpowiednie pozwolenie.

Kontener będzie najlepszym pomysłem, jeżeli chcemy wywozić duże ilości odpadów. Z pewnością warto sprawdzić jakiej wielkości są to kontenery wrocław cennik, koszt będzie zależny od wielkości wypożyczonego kontenera oraz od rodzaju odpadów. Posegregowanie odpadów w kontenerach może zmniejszyć koszty wywozu.