Za wygodne otwieranie szyb w naszym samochodzie odpowiada prosty mechanizm ukryty w drzwiach. To trwała i solidna część, która przez wiele lat nie nastręcza nam żadnych problemów.

Może się jednak zdarzyć, że na skutek nadmiernej eksploatacji oraz wieku, mechanizm podnoszenia szyby ulegnie uszkodzeniu. To prosta usterka, która znacznie obniża komfort jazdy, szczególnie w porze wiosennej oraz letniej, gdy nie dysponujemy klimatyzacją.

Mechanizm podnoszenia szyby

Budowa tego mechanizmu jest zbliżona zarówno przy manualnym, jak i elektrycznym otwieraniu okien. Różnica leży jedynie w sposobie zasilania. Co zrozumiałe, układ elektryczny posiada niewielki silniczek odpowiedzialny za ruch mechanizmu. Najczęściej to właśnie niesprawny mechanizm podnoszenia szyby jest odpowiedzialny za niemożność otworzenia okien w aucie. Warto odprowadzić samochód do profesjonalnego warsztatu, aby mechanik mógł szybko potwierdzić naszą diagnozę. Co robić w sytuacji, gdy mechanizm wymaga wymiany?
|

To prosty komponent, a mimo to, nowa część może kosztować fortunę. W związku z tym, kierowcy zwykle decydują się na wybór używanego mechanizmu. Co szczególnie istotne, jeśli zachodzi problem zakupu oryginalnej części, nie powinniśmy mieć problemu z wyborem zamiennika dedykowanego do naszego modelu samochodu. Sama wymiana mechanizmu nie jest czasochłonna i trudna. W starszych autach często mogliśmy samodzielnie zająć się tym zagadnieniem. W przypadku elektrycznego otwierania warto zlecić tę pracę wykwalifikowanemu mechanikowi.

Jeśli mechanizm podnoszenia szyby w Twoim samochodzie uległ usterce i chcesz jak najszybciej rozwiązać ten irytujący problem, wybierz używaną część dostępną w tej kategorii. Wszystkie produkty w asortymencie zostały dokładnie sprawdzone pod kątem stanu technicznego oraz sprawności. Masz zatem pewność, że zamówiona część sprosta Twoim wymaganiom i przez wiele lat będzie odpowiadać za swobodne otwieranie szyb w Twoim samochodzie.