Obecnie coraz więcej firm skłania się do użytkowania oprogramowania dostępnego online, przykładem może być pakiet dostarczany przez Google, dzięki niemu możemy współdzielić dokumenty wśród dużej ilości użytkowników.

Poszczególni użytkownicy mogą uzyskać różne prawa dostępu, zatem możemy określić które osoby mogą wprowadzać zmiany w dokumentach, a które mogą jedynie jem odczytywać. Jest to bardzo dobry pomysł dla pracy zespole, także jeżeli pracownicy znajdują się w różnych oddziałach firmy. Dostęp do dokumentów możemy uzyskać za pomocą komputerów, laptopów jak również telefonów komórkowych. Na rynku komputerowym pojawiają się wciąż nowi producenci, którzy mają w swojej ofercie oprogramowanie dla firm. Przedsiębiorcy jednak najczęściej decydują się na już sprawdzone programy takie jak symfonia czy norma. Tego typu oprogramowanie dla firm daje gwarancję zadowolenia, gdyż na potrzeby użytkowników wciąż są ulepszane i udoskonalane, aby zapewnić korzystającym jak najwięcej wygód. Sprawdzone oprogramowanie dla firm cieszy się sporym zainteresowaniem wśród przedsiębiorstw najwyższej rangi. Z pewnością narzędzia Google online mogą służyć także do szkoleń online, przykładowo można przeszkolić pracownika z obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Dla osoby składającej podanie o pracę z pewnością dużym atutem będą kursy komputerowe. Są one dzisiaj bardzo często organizowane i popularne wśród osób, które chcą w przyszłości ubiegać się o pracę w przedsiębiorstwie. Tam bowiem znajomość oprogramowania jest niezbędna, na komputerach wykonuje się właściwie wszystkie operacje.

Zdarza się, iż dla pracowników firmy organizuje się kursy komputerowe, które pozwolą zaznajomić się z nowym oprogramowaniem.

Często jest tak, iż przedsiębiorstwa współpracują z firmami komputerowymi i to one na prośbę właścicieli organizują takie kursy komputerowe. Każdy pracownik musi znać obecnie obsługę poczty elektronicznej, obecnie coraz większą popularnością cieszy się gmail dla firm. Z pewnością jest to jeden z najpopularniejszych klientów poczty. Dużą zaletą jest fakt iż jest ona darmowy, może być także połączony z innymi narzędziami od Google.