Obecnie bardzo dużo kosmetyczek poleca swoim klientom malowanie i zdobienie ich paznokci lakierami hybrydowymi. Cena takiego lakieru jest nieco wyższa od tego zwykłego, jednakże są one niezwykle trwałe, ponieważ można je nosić nawet przez trzy tygodnie.

Lakiery hybrydowe są bardzo zdrowe dla paznokci, gdyż w bardzo niewielkim stopniu ingerują w jego powierzchnię. Zaraz po nałożeniu tego lakieru paznokcie należy umieścić pod lampą UV, aby nabrały one połysku oraz trwałości. Lakiery hybrydowe są bezzapachowe i nieścieralne, dlatego tak długo się noszą na paznokciach. Nałożenie takiego lakieru i jego utwardzenie zazwyczaj trwa około godzinę lub więcej. Taki zabieg można wykonywać sobie samemu w domu lub można chodzić do kosmetyczki. Lakiery hybrydowe są wolne od wszelkiego rodzaju szkodliwych składników chemicznych, dlatego doskonale nadają się nawet dla alergików. W żadnym wypadku nie wpływają one negatywnie na zdrowie kobiet, dlatego mogą je sobie nakładać nawet kobiety w ciąży lub te, które już karmią piersią, ponieważ jest to jak najbardziej bezpieczne. Lakiery hybrydowe cieszą dużą ilość kobiet, które lubią pokazywać swoją kobiecość i dbać o siebie. Takie lakiery do paznokci są znane z tego, że nie są nietrwałe jak te używane dotychczasowo. Odznaczają się bardzo wysoką odpornością i dają świetne efekty.

Każda kobieta zasługuje na to, co najlepsze, a te lakiery zdecydowanie takie są. Profesjonalny manicure wykonuje się u kosmetyczki i jest to

koszt wahający się od około 150 złotych wzwyż, w zależności od wybranego wzoru. Do przycinania przydatna będzie gilotyna do paznokci. Lakiery hybrydowe nie niszczą naszych paznokci i nie posiadają w swoim składzie żadnej chemii, są bardzo trwałe i potrafią utrzymać się aż przez ponad dwa tygodnie bez żadnych uszkodzeń. Co prawda taki zabieg może potrwać około 40 minut lub dłużej, ale jest to i tak oszczędność czasu w porównaniu do częstego nakładania lakieru zwykłego. Dzięki lakierom hybrydowym nasze paznokcie wyglądają naprawdę uroczo i pięknie błyszczą, nie odpryskują przez długi czas i do tego bez obaw o zniszczenie manicure możemy wykonywać różne porządki domowe.