Rozwód to bardzo trudna sytuacja w życiu rodzinnym, w wyniku której dochodzi do całkowitego rozstania się dwójki ludzi.

Przyczyn rozwodów jest bardzo wiele i wiążą się z różnorodnymi problemami. Czasami do rozwodu dochodzi z winy obu stron lub tylko jednego ze współmałżonków. Warto pamiętać, że na rozwodzie może ucierpieć najbliższa rodzina, a w szczególności dzieci. W związku z tym decyzję należy dobrze przemyśleć i traktować ją jako opcję ostateczną, gdy nie ma już jakichkolwiek szans na uratowanie małżeństwa.

O czym warto pamiętać przy rozwodzie?

Rozwód – najważniejsze informacje

Oczywiście samo orzeczenie rozwodu z winy krótejś albo obu stron lub bez orzekania o winie to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Bardzo często w parze ze sprawą rozwodową idą sprawy związane z podziałem majątku, alimentami czy też ustaleniem prawa do opieki nad dziećmi. Decydując się na rozwód należy więc wziąc pod uwagę konieczność spędzania sporej ilości czasu w sądach na składaniu różnych wyjaśnień, przekazywaniu istotnych dokumentów, itp. Należy się więc odpowiednio do tego przygotować.

Warto dodać, że sprawy rozwodowe, dotyczące alimentów czy też podziału majątku potrafią być bardzo skomplikowane i mogą one obejmować różne przepisy prawne. Nie każdy jest w stanie samodzielnie stosować te przepisy, ze względu na brak ich znajomości oraz doświadczenia w tym zakresie. Oprócz tego trzeba pamiętać, że przepisy ulegają częstym zmianom. Rozsądnie jest więc skorzystać z pomocy wykwalifikowanego i doświadczonego adwokata, który udzieli stosownych porad oraz będzie reprezentować klienta przed sądem.

Przy rozwodzie, warto poszukać cennych porad i informacji w Internecie. Warto między innymi zaglądać na strony, takie jak na przykład https://wzoryrodzinne.pl/. W serwisach tego typu dostępne są nie tylko przydatne informacje, ale również liczne wzory pism i wniosków, które są akceptowane przez polskie organy sądowe. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie trudzić się przygotowaniem odpowiednio sformułowanego pisma pasującego do konkretnej sprawy.