Kiedy prowadzimy własny biznes ważne jest aby istnieć w sieci, posiadanie własnej strony internetowej jest obecnie standardem.

Za jej pomocą możemy przedstawić nasza ofertę i zachęcić odwiedzających do skorzystania z naszych usług, lub też do zakupu oferowanych przez nas towarów. Obecnie jesteśmy już przyzwyczajeni do poszukiwania w sieci wszystkiego co jest nam potrzebne. Jest to możliwość dotarcia do klientów, jakiej nie dają nam bardziej tradycyjne media reklamy, prasa, radio, czy telewizja. Kiedyś w internecie można było trafić do młodych odbiorców obecnie także starsze osoby korzystają z sieci, co daje bardzo dużą ilość potencjalnych odbiorców. Oczywiście trzeba także stawiać na skuteczną reklamę aby przebić się wśród stron konkurencyjnych. Google jest obecnie bardzo znaną firmą, w branży internetowej. Oprócz najbardziej znanej przeglądarki, Google posiada, również szereg innych produktów. Przykładem może być Google maps, są to bardzo dokładne mapy, dzięki którym można bardzo łatwo wyznaczyć trasę, podróży jak również zdjęcia satelitarne.

Google jest obecnie potentatem jeżeli chodzi o reklamę internetową.

Na stronie głównej wyszukiwarki, możliwe jest zamieszczenie naszych linków, które będą pojawiały się obok, wyników wyszukiwania. Dzięki temu nasz link, będzie dobrze widoczny, na samym topie wyników, co sprawi, że zyskamy dużą rzeszę odwiedzających. Każdej stronie internetowej przyda się reklama w Google będącą najważniejszą wyszukiwarką, obecnie na rynku jest doskonałym miejscem na reklamę. Aby reklama była skuteczna można zlecić przeprowadzenie kampanii tego rodzaju profesjonalnej firmie. Bez względu na to jaki charakter działalności prowadzimy nasza firma będzie potrzebowała, strony internetowe dla małych firm, nie zawsze muszą być bardzo rozbudowane, jednak nie zapominajmy o tym iż muszą dobrze przestawiać ofertę. Bardzo często także znajdziemy na stronach wielu firm znajdziemy formularz kontaktowy, przez który potencjalni klienci mogą się z nami skontaktować.