Bardzo ważne jest, aby osoby poszukujące pracy zrozumiały, które referencje są najbardziej poszukiwane, co zrobi wrażenie i sprawi, że będziesz wyróżniać się spośród wielu innych osób poszukujących pracy na tym samym stanowisku.

W ostatniej dekadzie najpopularniejszą certyfikacją, która nabrała rozpędu w różnych branżach, jest certyfikat Scrum Master. Aby Scrum Masters był skuteczny, oczekuje się, że rozumieją oni koncepcje Scruma, i bardzo dobrze go stosują. Pracodawcy polegają na potwierdzeniu kwalifikacji przed zatrudnieniem Scrum Mastera. W takich sytuacjach przydaje się certyfikat Scrum Master. Certyfikat taki jest przyznawany osobom, które ukończyły 2-dniowy kurs klasowy i pomyślnie zdały egzamin. Szkolenie daje lepsze zrozumienie Scruma i tego, co to znaczy być Scrum Masterem. Jest to najbardziej poszukiwany przez branżę IT oraz osoby zajmujące się rekrutacją programistów certyfikat. Posiadanie takiej certyfikacji wiąże się ze znaczącymi korzyściami finansowymi. Certyfikowani Scrum Masterzy są znani z dostarczania klientom wartości i najwyższej jakości produktu, a jest to najwyższym priorytetem w wielu przedsiębiorstwach i branżach.

Obecnie trzeba wyróżniać się na rynku pracy na tle innych kandydatów, a certyfikacja Scrum Master robi to za Ciebie.

Pokazuje Twój wszechstronny sposób myślenia i dogłębną wiedzę, którą posiadasz. Certyfikowany Scrum Master może dołączyć do społeczności uznanej za ekspertów Scrum, którzy są zaangażowani w ciągłe doskonalenie i przyjmują najlepsze praktyki na całym świecie. Potencjalni klienci będą bardziej ufnie powierzać nowe projekty organizacjom, które zatrudniają osoby posiadające certyfikat scrum, ponieważ tacy certyfikowani pracownicy są znani z dostarczania klientom wartościowego i wysokiej jakości produktu. Firmy zawsze szukają kandydatów na stanowisko, którzy są gotowi oduczyć się starych nawyków i uczyć się nowych rzeczy. Certyfikacja Scrum Master pokazuje zaangażowanie w ciągłe uczenie się i inicjatywę uzyskania certyfikatów związanych ze Scrumem i Agile.