Każdy z nas posiada w swoim domu jakiś sprzęt elektroniczny, najczęściej będzie to sprzęt z kategorii RTV lub AGD.

RTV to oczywiście różnego rodzaju sprzęty audio wizualne takie jak telewizory w najróżniejszych rozmiarach i technologiach, wieże grające czy nawet kina domowe, z kolei AGD możemy podzielić na drobne i większe, a więc mikser, blender, mikrofalówka, lodówka i wiele, wiele innych. Obecnie każdy z nas jest otoczony najróżniejszymi sprzętami. Jednak co robić w przypadku, kiedy dojdzie do uszkodzenia takiego sprzętu i nie będziemy mogli korzystać z jego pełnej funkcjonalności lub co gorsze w ogóle nie będziemy mogli z niego korzystać? Pozostaną nam dwie opcje, dwie opcje, które zawsze pojawiają się w głowie każdego z nas, a właściwie jedno pytanie zawierające w sobie te dwie opcje, a więc „Naprawiać czy kupić nowe?”.
Odpowiedź na to pytanie jest warunkowana naprawdę wieloma czynnikami, a przede wszystkim czynnikiem finansowym. To znaczy wybór odpowiedniej opcji zależy od tego, która z nich jest bardziej uzasadniona ekonomicznie.

Naprawiać czy kupić nowe?

Jeśli naprawa danego sprzętu miała by przekraczać jego aktualną wartość jest to zwyczajnie nieopłacalne, podobnie jak z samochodami osobowymi po wypadku, gdzie ubezpieczyciel niejednokrotnie decyduje o tym, że dany pojazd odniósł szkodę całkowitą, a jego naprawa nie jest ekonomicznie uzasadniona.

Podobnie jest w przypadku sprzętu elektronicznego, często lepiej jest kupić nowy sprzęt, cieszyć się nową dwuletnią gwarancją, aniżeli inwestować w naprawę starego sprzętu co do którego nie będziemy mieli pewności, że będzie nam służył kolejnych kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy. Dla przykładu cena wymiany ekranu w smartfonie ze średniej półki może aktualnie przekroczyć wartość telefonu przed zbiciem jego szybki. Nie mniej jednak warto naprawiać sprzęt elektroniczny jeśli jest to opłacalne. naprawa samsung poznań podejmie się praktycznie każdej naprawy sprzętu elektronicznego wyżej wymienionej marki.