Bardzo praktycznym rozwiązaniem są zestawy podsłuchowe.

Składa się na nie kilka profesjonalnych sprzętów współpracujących ze sobą. Zwykle proste zestawy podsłuchowe składają się z mikrofonów, nadajników oraz ewentualnie pilota, żeby można było samemu zdecydować, który nadajnik ma w danym momencie nagrywać. Tak skomponowane zestawy podsłuchowe gwarantują, że podsłuch jest bardzo trudny do wykrycia. Niektóre zestawy mają jeszcze funkcję szumu, który zakłóca możliwość wyłapania sygnału, który on sam wysyła. Często podsłuch to urządzenie działające drogą radiową. Bardzo ważnym elementem jakim dysponuje podsłuch jest jego mikrofon To on odpowiada za wyłapywanie wszystkich dźwięków. Mikrofon , który ma podsłuch jest miniaturowych rozmiarów, ale ze specjalnym wzmacniaczem. To sprawia, że nawet szept jest bez problemu jest wyłapywany. Podsłuchy są ostatnio bardzo modne, często wykorzystywane do prywatnych celów. To sprawia, ze przestajemy ufać innym i zawsze musimy mieć się na baczności, ponieważ istnieje zagrożenie że będziemy podsłuchiwani.

Każdy podsłuch telefonu to urządzenie wmontowane w telefon komórkowy. Jego zadaniem jest przechwytywanie wszystkich rozmów i smsów ze śledzonego telefonu.

Telefon który ma podsłuch gsm jest w o tyle złej sytuacji, że taki podsłuch działa be ograniczeń. Wystarczy że będzie zasięg żeby podsłuch telefonu działał bez zarzutu. Sieć gsm działa praktycznie wszędzie, co sprawia, ze zasięg będzie zawsze. Nie ma szans że schowamy się w miejsce, z którego nas nie wyśledzą. Niepokojące jest to, że każdy może podsłuchać każdego. Obecnie podsłuch w telefonie to nic innego jak specjalistyczne oprogramowanie szpiegujące. Telefony i komputery posiadają obecnie dostęp do internetu, co ułatwia zadanie hakerom. Mogą za pomocą wiadomości e-mail zyskać dostęp do naszych zasobów. Z pewnością zabezpieczenie komputerów jak również naszych urządzeń telekomunikacyjnych jest ważne dla każdej firmy. Jeżeli szukamy informacji na temat zabezpieczenia naszych komputerów przed szpiegowaniem warto odwiedzić stronę: http://wykrywaniepodsluchow.pl/blog-post/podsluch-w-komputerze/.