Spędzanie czasu na słońcu i świeżym powietrzu stanowi bardzo dużą przyjemność dla wielu osób.

Nic w tym dziwnego, jednak należy pamiętać, że nadmiar promieni słonecznych może wpłynąć niekorzystnie na stan włosów oraz skóry głowy. W okresie letnim włosy są szczególnie narażone na czynniki powodujące ich wysuszenie. Słońce i jego promienie potrafią uszkodzić włosy od naskórka aż po wewnętrzną strukturę włosów. Poza tym może dojść do osłabienia cebulek włosów i oparzenia skóry głowy. W związku z tym istotne jest rozsądne przebywanie na słońcu i unikanie nadmiernej ilości emitowanych przez nie promieni. Oprócz tego dobrym pomysłem jest skuteczne zabezpieczenie włosów przed promieniami słońca oraz nadmiernym ciepłem.

Efektywna ochrona włosów przed słońcem i ciepłem

Zabezpieczanie włosów przed słońcem – praktyczne porady

Niezależnie od długości oraz rodzaju posiadanych włosów, ich końcówki mogą stać się bardzo łamliwe oraz suche podczas lata. W związku z tym dobrym pomysłem jest ich przycięcie co pozwoli na uniknięcie rozdwajania i zachowanie ich idealnego stanu. W przypadku włosów farbowanych warto dbać o właściwą pielęgnację i ochronę koloru przed zmatowieniem lub wyblaknięciem pod wpływem słońca. Zmiany koloru włosów należy z kolei dokonać na około 1-2 miesiące przed najgorętszym okresem w czasie lata. Pielęgnacja po farbowaniu jest również istotna, ponieważ umożliwia ona spowolnienie procesu zanikania koloru.

Ciekawym i modnym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnego rodzaju czapek, kapeluszy oraz innych nakryć głowy, które stanowią dopełnienie stylizacji i jednocześnie chronią przed nadmiarem słońca. Dodatkową barierę ochronną stanowią również kosmetyki pielęgnacyjne bazujące na filtrach SPF. Dobrą wiadomością jest fakt, że na polskim rynku oferowanych jest mnóstwo preparatów w sprayu, a także innych produktów gwarantujących efektywną ochronę włosów przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Bardzo ważne jest zabezpieczanie włosów przed promieniami słońca, jak również ochrona termiczna włosów czyli unikanie nadmiernie wysokich temperatur. Innymi słowy warto unikać albo maksymalnie ograniczać wykorzystanie lokówki, prostownicy, suszarki oraz innych urządzeń emitujących dodatkową energię cieplną. Zbyt częste stosowanie tych urządzeń prowadzi do wysuszenia i zniszczenia włosów nie tylko w porze letniej.