Chcesz mieć psa? Czy wiesz, czego potrzeba, aby naprawdę dbać o swojego psa w najlepszy możliwy sposób? Jeśli uważasz, że wiesz wszystko, ale chcesz dowiedzieć się więcej lub jesteś nowicjuszem, ten artykuł zawiera mnóstwo aktualnych informacji na temat posiadania psa, więc czytaj dalej.Twój pies mówi do ciebie, ale to poprzez sygnały niewerbalne.

Twoim zadaniem jest nauczyć się uważnie słuchać, aby zrozumieć przesłanie. Jeśli zauważysz, że twój pies waha się, czy spotkać konkretną osobę lub psa, nie zmuszaj go. Może to prowadzić do złego zakończenia dla twojego psa, drugiego psiaka lub drugiej osoby. Zwróć uwagę na niewerbalne wskazówki, aby pies mógł kierować twoimi działaniami.Twoje zwierzę potrzebuje szczepień, podobnie jak Twoje dziecko. Niektóre typowe szczepienia, których wymagają psy, obejmują wściekliznę, zapalenie wątroby i nosówkę. Każde zwierzę jest inne i każde będzie miało inny harmonogram szczepień. Twój weterynarz jest świetnym źródłem informacji, które szczepienia są odpowiednie dla wieku i rasy Twojego zwierzaka.Porozmawiaj ze swoim weterynarzem, aby ustalić, czy określone pokarmy można podawać psu. Niektóre marki mogą nie być odpowiednie dla małego szczeniaka i mogą powodować ból brzucha lub chorobę. Dlatego należy zachować ostrożność przy podawaniu psu nowej karmy.Utrzymuj psa w zdrowej wadze. Wiele psów ma nadwagę i podobnie jak ludzie, może to prowadzić do problemów zdrowotnych. Ludzie mają tendencję do przekarmiania swoich psów, a wielu karmi je również resztkami ze stołu. Pies nie potrzebuje tylu kalorii, jak myśli większość ludzi; porozmawiaj ze swoim weterynarzem o tym, ile należy go karmić każdego dnia i jakie jedzenie jest najbardziej odpowiednie. Weterynarz doradzi Ci na podstawie swojego wzrostu, wieku i stylu życia.Upewnij się, że masz odpowiednie artykuły dla psów. Zanim przyprowadzisz psa do domu po raz pierwszy, upewnij się, że masz odpowiednie zapasy. Idealne informacje, o których powinni wiedzieć wszyscy właściciele psów

Każdy pies potrzebuje odpowiedniej wielkości miski na karmę i wodę, obroży i smyczy, zabawek i wygodnego miejsca do spania.

Pamiętaj też, aby od razu kupić plakietkę identyfikacyjną.Jeśli trening z Twoim psem stał się rutynowy i nudny, rozważ wprowadzenie ćwiczeń agility. Nadal będą uczyć Twojego psa posłuszeństwa i będą stanowić wyzwanie, ale wydają się być o wiele bardziej zabawne niż zwykłe polecenia. Zaangażuj całą rodzinę, robiąc tor przeszkód i często go pokonując.Jeśli chcesz psa, który dobrze się zachowuje, musisz poświęcić trochę czasu na jego odpowiednie wyszkolenie. Jeśli tego nie zrobisz, prawie na pewno będziesz miał do czynienia z problemami behawioralnymi przez całe życie psa. Trening to jedyny sposób, aby temu zapobiec.Bądź konsekwentny, gdy wydajesz polecenia swojemu psu. Jest to obszar, w którym wielu właścicieli psów ma problem, zwłaszcza gdy nie będziesz karmić swojego psa ze stołu, ale twój małżonek to zrobi. Upewnij się, że wszyscy w Twoim domu rozumieją, co jest dopuszczalne, aby pies otrzymał wyraźną wiadomość. To sprawi, że będzie bardziej skłonny do posłuszeństwa.Aby zniechęcić psa do żucia wszystkiego w domu, połącz równe części wody, białego octu i octu jabłkowego w sprayu. Delikatnie spryskaj rzeczy, takie jak buty i uchwyty do parasoli, a to powinno odstraszyć twojego psa. Jeśli nie, nałóż trochę miętowej maści na mięśnie na rzeczy, które ma skłonność do gryzienia i to na pewno zadziała.Jeśli chodzi o bezcenne informacje, masz teraz wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć. Pierwszym krokiem jest wzięcie jednej końcówki i wykorzystanie jej. Kiedy już opanujesz tę technikę, przejdź do następnej. Kiedy skorzystasz ze wszystkich rad, znajdź inny artykuł i zacznij od nowa. Twój pies to doceni!