W Polsce przyjęło się, że jeśli urządzamy kuchnie to na podłodze kładziemy płytki. W kuchni jest dużo wilgoci, a poza tym często się taka podłoga brudzi, dlatego inny materiał niż płytki nie ma tam zastosowania.

Płytki można przetrzeć i znowu są czyste, a jeśli połóżmy panele to trzeba uważać żeby woda się pomiędzy szczeliny nie dostała, bo zaczną pęcznieć. Wybierając płytki do kuchni na pewno trzeba będzie sprawdzać ich jakość wykonana. Najbardziej istotna jest grubość. W kuchni często coś nam upada na podłogę, dlatego im płytki są grubsze tym bardziej będą wytrzymałe. Na pewno trzeba się zatamować nad tym, jaka powierzchnia płytek ma być?

Może mają to być płytki bardziej chropowate? Może ładnie wyglądają, ale czy chcemy je później bardzo dokładnie czyścić. W tych przestrzeniach pozostanie wiele brudu, dlatego żeby nie robić sobie zbędnej pracy trzeba stawiać na gładkie płytki. Oczywiście nie mogą być takie, po których się ślizgamy, bo byłoby to zbyt niebezpieczne. Po prostu wybierając płytki trzeba będzie stawiać nie tylko na estetykę, ale również na funkcjonalność, a wtedy wybierzemy to, co jest najlepsze.

Pytanie czy kupować płytki modne czy może jakiś klasyczny wzór?

Płytki trzeba dopasować do mebli kuchennych. Jeśli meble kuchenne są bardzo nowoczesne to wiadomo, że płytki też powinny być w tym stylu. Jeśli meble są drewniane i stylizowane na stare to wtedy płytki kupujemy całkowicie inne. To ma się ze sobą komponować, bo tylko wtedy kuchnia będzie się bardzo dobrze prezentowała. Do wyboru mamy tak bardzo dużo płytek, że bez najmniejszego problemu można będzie jakiś model dla siebie znaleźć. Najważniejsze jest to żeby płytki podłogowe do kuchni podobały się nam. My będziemy z kuchni korzystać, dlatego meble i całe wyposażenie kuchni ma być do naszych wymagań dostosowane. Wtedy będziemy bardziej zadowoleni. W sklepie z płytkami można znaleźć tak wiele wzorów i tak wielu producentów, że nawet, jeśli mamy jakieś bardzo mocno wygórowane wymagania to znajdziemy ofertę przygotowaną dla siebie.