Podczas urlopu, oprócz odpoczynku, szukamy rozmaitych atrakcji, które zapełnią nam dzień. W ten sposób poznajemy kulturę, życie codzienne i obyczaje danego miejsca, a do tego mamy rozrywkę i zabawę, która także relaksuje nas podczas dni wolnych od pracy.

W Gdańsku i okolicy na pewno nie będziemy się nudzić. Atrakcji jest bardzo wiele i każdy, w zależności od tego co lubi, znajdzie coś w sam raz dla siebie, a nawet będzie zaskoczony ilością wrażeń. Podpowiadamy kilka rozrywek.

Przede wszystkim warto poznać najważniejsze zabytki i budowle w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Nie sposób nie wymienić najbardziej oczywistych: gdańskiej Starówki z fontanną Neptuna, Żurawia nad Motławą, stoczniowych dźwigów, sopockiego mola czy gdyńskiego klifu w Orłowie oraz statków muzeów przy Skwerze Kościuszki – Błyskawicy i Daru Pomorza. Warto jednak pamiętać, że oprócz tych popularnych obiektów, każde z trzech miast, posiada nowe miejsca do odkrycia. Warto zajrzeć na Ulicę Elektryków czy Garnizon gdański, przejść się do najnowocześniejszej w Polsce gdyńskiej mariny lub Aleją Statków Pasażerskich oraz poszwendać się bocznymi ulicami Sopotu.

 

Na entuzjastów mocnych wrażeń czekają sporty wodne, w tym: rafting i surfing, kitesurfing, narty wodne, wakeboarding. Wolisz wzbić się w niebo? Nic prostszego, czeka na Ciebie parasailing, czyli lot ze spadochronem przymocowanym do rozpędzonej motorówki. Pamiętajmy, że Zatoka Gdańska jest bardzo dobrym miejscem do uprawiania najrozmaitszych sportów. Nad brzegiem morza i na plaży odbywają się także zajęcia, jak chociażby: jogging, nordic walking, joga oraz gry zespołowe. 

Dla spokojniejszych turystów-piechurów polecamy odwiedzenie trójmiejskich parków, ZOO, czy też wybranie się do gdyńskiego Akwarium lub fokarium na Helu. Piękną panoramę trzech miast, wraz z Zatoką Gdańską oraz Półwyspem Helskim, zobaczymy z koła widokowego w Gdańsku lub Gdyni oraz wielu innych, rozlokowanych w różnych miejscach, punktów widokowych. Warto się na nie wybrać, bo widoki są zapierające dech w piersiach.

Dysponując samochodem warto wybrać się w okolice Trójmiasta. Westerplatte, Rewa i Cypel Rewski, Mechelinki czy Rzucewo zachwycą każdego. Można też poszwendać się po okolicznych miasteczkach. W niewielkiej odległości od Trójmiasta, czekają urokliwe miejscowości pełne przyjemności i niesamowitych zakątków. Są to chociażby: Puck, Wejherowo, Krokowa, Szymbark czy Tczew.

 Jeśli zdecydujemy się przyjechać do Gdańska, musimy odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o nocleg. Zobaczmy ofertę apartamentów BillBerry: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-gdansk-wynajem

Proponują eleganckie i stylowe apartamenty na wynajem w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Znajduje się w nich sypialnia, salon z aneksem kuchennym, łazienka z prysznicem lub wanną oraz balkon/taras z widokiem. Wszystkie pomieszczenia są w pełni umeblowane i posiadają niezbędne do codziennego użytkowania dodatki (pościel, ręczniki, kosmetyki, sprzęty AGD i RTV). To stuprocentowa wygoda i komfort w rozsądnej cenie.