legalnasztanga.pl

Jak to mówią, ruch to zdrowie! Niezależnie od tego czy dopiero planujesz rozpoczęcie swojej przygody z siłownią, czy też jesteś już w trakcie regularnych treningów, powinieneś wiedzieć, że odpowiedni strój jest istotną częścią całego procesu dbania o kondycję i muskularną sylwetkę. To, w co jesteśmy ubrani, wpływa na nasze samopoczucie niezależnie od sytuacji. A tutaj mówimy przecież o szczególnych wymaganiach! Strój na siłownię powinien bowiem być wygodny, nie krępujący ruchów, oddychający, a przede wszystkim dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. O czym zatem należy pamiętać?

Co na górę, a co na dół?

Jeśli chodzi o górną część garderoby, najistotniejszy będzie wybór odpowiedniej koszulki. Ważne jest, aby była ona wykonana z właściwego materiału, najlepiej bawełny. Naturalny skład koszulki, która ma bezpośredni kontakt ze skórą, zagwarantuje wysoki komfort użytkowania. Ewentualnie, możemy rozważyć bawełnę z dodatkiem elany, która zwiększa odporność materiału i w mniejszym stopniu chłonie pot. Użyta tkanina powinna być elastyczna i rozciągliwa.

Jeśli chodzi o krój koszulki, jest to kwestia indywidualna. Odzież kulturystyczna to przede wszystkim szeroki wybór koszulek o głębokich wycięciach, takich jak bezrękawniki czy tank topy. Jeśli jednak poszukujemy czegoś bardziej zakrytego, świetnie sprawdzą się luźne koszulki z krótkim rękawem typu rag top. Na bardziej eksponujące modele często decydują się osoby bardziej zaawansowane, chcące pochwalić się rezultatami swoich wysiłków, nie jest to jednak reguła.

legalnasztanga.pl

Dodatkowo, warto rozważyć zakup bluzy sportowej. Będzie ona przydatna przed lub po treningu, w trakcie mniej intensywnego wysiłku, lub gdy zdecydujemy się na uprawianie sportu w plenerze. Jak wiadomo, warunki atmosferyczne potrafią zaskakiwać, nie zaszkodzi więc mieć przy sobie czegoś cieplejszego, zwłaszcza w okresach wiosenno-jesiennych.

Przechodząc do dolnej części stroju, tutaj będziemy decydować głównie pomiędzy wyborem krótkich spodenek lub długich spodni. Jak zawsze, ostateczna decyzja będzie opierać się na osobistych upodobaniach, niemniej jednak warto zastanowić się w jakich sytuacjach będziemy przeważnie używać danej garderoby. Niekiedy bowiem jeden model może być zwyczajnie praktyczniejszy zależnie od wykonywanych czynności. Dobrym rozwiązaniem jest z pewnością jest posiadanie spodenek, a także spodni.

Odzież kulturystyczna a sportowy styl na co dzień

Ze względu na to, że odzież kulturystyczna to tak naprawdę kompletny strój, nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić go również na porządku dziennym. Styl sportowy jest bowiem zarówno wygodny, jak i modny – zwłaszcza, gdy zaopatrzymy się dodatkowo w odpowiednie akcesoria, takie jak choćby stylowa czapka z daszkiem. Jak wiadomo, przy tworzeniu stylizacji najważniejsze jest pozostawanie w zgodzie z tym, w czym dobrze się czujemy, a każdy pasjonat uprawiania sportu najlepiej czuje się na siłowni.

Artykuł powstał przy współpracy z polską marką legalnasztanga.pl oferującą odzież kulturystyczną.