Dobra pamięć to niezwykle przydatne narzędzie.

Możliwość przypomnienia sobie faktów lub liczb w mgnieniu oka może się regularnie przydać. Ale jak uzyskać ostre jak brzytwa wspomnienia? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, co możesz zrobić, aby poprawić swoją pamięć.Zwróć szczególną uwagę na to, co chcesz zapamiętać, aby upewnić się, że informacje zostały zachowane w Twojej pamięci długotrwałej. Rozproszenia, takie jak muzyka i telewizja, uniemożliwiają poświęcenie wymaganej ilości uwagi materiałowi. Brak koncentracji spowoduje utratę informacji i niezapisanie ich w pamięci.Skorzystaj z serwisów społecznościowych, aby zapamiętać urodziny. Poświęć trochę czasu, aby zaprosić wszystkich znajomych, aby dołączyli do Ciebie w witrynie sieci społecznościowej, i pamiętaj, aby zapytać ich o datę ich urodzin i wprowadzić te informacje w dostępnym programie przypominania o urodzinach, aby zawsze otrzymywać powiadomienie z wyprzedzeniem.Skup całą swoją uwagę i skup się na tym, co próbujesz zapamiętać. Postaraj się uczyć w cichym i spokojnym miejscu, aby jak najlepiej zachować pamięć. Staraj się aktywnie przywoływać informacje, aby przenieść je z pamięci krótkotrwałej do pamięci długoterminowej.Bardzo ważne jest, aby zjeść śniadanie, jeśli chcesz poprawić swoją pamięć. Wielu lekarzy i pracowników służby zdrowia odkryło, że jedzenie śniadania napędza umysł po wielu godzinach braku jedzenia z powodu snu. Nawet jeśli jest to miska owoców, nigdy nie opuszczaj śniadania.Bycie aktywnym społecznie jest dobre dla twojej pamięci. Interakcje społeczne poprawiają stan umysłu, co sprawia, że ​​stajesz się bardziej czujny i otwarty na naukę. Jeśli jesteś przygnębiony lub samotny, twój mózg nie jest stymulowany i ćwiczony. Porady dotyczące pamięci, z których każdy może wiele skorzystać

Jeśli jednak zaangażujesz się w ciekawą rozmowę z innymi, twój umysł pozostanie bystry, podobnie jak twoja pamięć.Wbuduj spójne godziny nauki do swojego harmonogramu.

Aby zbudować pamięć długotrwałą, musisz walczyć z chęcią wkuwania. Wkuwanie informacji umieści je w pamięci krótkotrwałej i łatwo odejdzie na dalszy plan, gdy informacje zostaną wykorzystane. Aby naprawdę zapisać coś w swojej pamięci, opracuj codzienne sesje, podczas których uczysz się tego z prawdziwym skupieniem. Zachowaj spójność, a wkrótce przekonasz się, że informacje są z Tobą na dłuższą metę!Ważne jest, aby zachować codzienną rutynę, jeśli chcesz poprawić swoją pamięć. Robiąc różne rzeczy o różnych porach dnia, możesz zapomnieć o pewnych obowiązkach. Staraj się trzymać jednej rutyny na dni powszednie, kiedy jesteś w pracy i jednej rutyny na weekendy, kiedy jesteś w domu.Trzymaj listy i spisuj rzeczy, ale rób to w odpowiednim miejscu. Zachowaj swoje adresy i numery telefonów w książce kontaktowej, a listę zakupów przechowuj w specjalnym notatniku na lodówce. Akt pisania listy pomoże ci zapamiętać te elementy, a wiedza o tym, gdzie jest lista, nie pozwoli ci zapomnieć o tym!Kiedy próbujesz nauczyć się czegoś nowego i chcesz to zapamiętać, skojarz się z czymś, co już znasz. Załóżmy na przykład, że uczysz się nowego numeru telefonu, zapamiętaj go, myśląc o podobnym numerze telefonu. Masz większą szansę na zachowanie w ten sposób nowych informacji.Twoja pamięć jest niesamowitym atutem i powinieneś dążyć do poprawy. Silna pamięć może przynieść Ci wiele korzyści i sprawić, że Twoje życie będzie mniej stresujące. Zastosuj się do rad podanych w tym artykule, a wkrótce będziesz łatwiej przywoływać fakty, gdy tylko ich potrzebujesz.