Jeśli chcemy w salonie mieć piękną podłogę to na pewno warto postawić na drewno.

W ten sposób uzyskamy najlepsze możliwe efekty. W przypadku salonu nie liczymy się z kosztami tylko z efektami. To miejsce reprezentacyjne, dlatego byłoby dobrze gdyby wszystko było tak dobrze zgrane i jeszcze lepiej dopasowane. Podłoga ma tutaj bardzo duże znaczenie i nie można o tym zapominać. To, dlatego szukamy takiej podłóg, jaka jest estetyczna, ale i łatwa w utrzymaniu czystości. Ostatnio na nowo wraca do łask drewno, dlatego warto się zastanowić nad taką podłoga. Jeśli zależy nam na trwałości to na pewno byłoby dobrze wybrać parkiet. Jeśli po kilku latach taki parkiet zacznie się nieco niszczyć to zlecamy cyklinowanie i znowu będzie wyglądał jak nowy. Warto takie rozwiązanie wziąć pod uwagę, bo do wyboru mamy wiele wzorów i kolorów parkietów. Każda osoba może dopasować coś interesującego do swoich wnętrz.

Oczekiwania jak i wymagania mamy bardzo różne, dlatego oferta jest bardzo dobrze przygotowana, a my możemy z niej wybrać to, co nam się podoba.

Można również postawić na typowo drewnianą podłogę. Deski prezentują się pięknie, ale tylko wtedy, kiedy cały wystrój naszego salonu będzie dopasowany do nich. Do wyboru mamy krajowe gatunki drewna, ale jeśli chcemy mieć podłogę naprawdę oryginalną to stawiamy na gatunki egzotyczne. Można wtedy zrobić ciemniejszą podłogę, która prezentuje się naprawdę super. Musimy również pamiętać o wykończeniu podłogi. Potrzebne są listwy, dlatego przeglądamy przygotowane oferty i decydujemy, co z nich jest dla nas najlepsze. Ten element często jest pomijany i przy jego wyborze nie poświęcamy tyle czasu. Szkoda, bo to naprawdę coś bardzo ważnego, co jest wykończeniem całości. Wybierając listwy wykończeniowe trzeba sprawdzać, z czego są wykonane, ale również czy pasują kolorem do całości. Liczy się również to, jakiej są wysokości. Jeśli wszystko sprawdzimy to wtedy takie listwy uda nam się dopasować o wiele lepiej. O każdy szczegół trzeba zadbać, a wszystko będzie wyglądało super.