Clear Aligner, to silikonowa, niewidoczna nakładka ortodontyczna, jest to nowoczesne rozwiązanie dla osób z problemami ortodontycznymi.

Wkładka pozwala poprawić wygląd, skorygować krzywe zęby, przekrzywienia, czy różnice w wielkości łuków zębowych. Aparat, jest przezroczysty, można zdejmować go podczas posiłków.

Przezroczyste wkładki ortodontyczne

Wkładki ortodontyczne Clear Aligner oraz Invisalign

Jedną z głównych zalet Clear Aligner jest ich niewidoczność. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów stałych, które są widoczne i mogą powodować dyskomfort, Clear Aligner jest wykonany z przezroczystego silikonu, który praktycznie nie jest zauważalny. Kolejną zaletą jest możliwość zdejmowania wkładki podczas jedzenia. Tradycyjne aparaty stałe często ograniczają pacjentów w wyborze pokarmów i mogą utrudniać higienę jamy ustnej. Wkładka Clear Aligner pozwala na swobodne spożywanie posiłków, ponieważ można ją łatwo zdjąć i założyć po zakończeniu jedzenia.

W przypadku nakładki Clear Aligner wykorzystuje się trzy różne nakładki ortodontyczne, które różnią się grubością od 0,5 mm do 0,75 mm. Natomiast dostępne są również nakładki Invisalign, w tym przypadku jedyną różnicą jest jednakowa grubość każdej z nakładek. Wkładki dostosowywane są indywidualnie, aby idealnie pasowały do kształtu i układu zębów pacjenta. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne korygowanie różnego rodzaju wad zgryzu i osiągnięcie optymalnych wyników w leczeniu ortodontycznym. Silikon jest miękki materiałem, który jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu niż stałe aparaty. Dlatego metoda ta zyskuje obecnie coraz większą popularność, dodatkową zaletą jest mniejsza widoczność aparatu.

Wkładka clear aligner to bardzo dobry pomysł dla osób, które nie chcą nosić aparatu stałego. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ można nakładkę wyjąć, wyczyścić. Wyjmuje się także w czasie jedzenia, dzięki czemu nie pozostają na niej resztki pokarmów, tak jak w przypadku aparatów stałych. Zatem jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, jak również bardziej estetyczne niż aparat umiejscowiony na zewnątrz zębów.