Jeśli myślenie o finansach osobistych przywodzi na myśl długą, nudną dyskusję o akcjach i obligacjach, masz złe wrażenie.

Finanse osobiste dotyczą tego, co robisz ze swoimi pieniędzmi. W tym artykule znajdziesz kilka prostych wskazówek, jak sprawić, by Twoje finanse osobiste były bezstresowe.Małżonkowie powinni mieć ten z małżonków, który ma najlepszy kredyt, aby ubiegać się o pożyczki. Spróbuj poprawić swój kredyt, nigdy nie utrzymując salda na co najmniej jednej ze swoich kart. Gdy oboje będziecie zadowoleni ze swojej zdolności kredytowej, będziecie mogli uzyskać pożyczki i bardziej równomiernie rozłożyć dług.Upewnij się, że wydajesz mniej pieniędzy, niż zarabiasz. Tak łatwo jest umieścić nasze codzienne przedmioty na kartach kredytowych, ponieważ po prostu nie możemy sobie na to pozwolić, ale to początek katastrofy. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, idź bez niego, dopóki nie będziesz mógł.Należy pamiętać, że absolwent college’u przez całe życie będzie zarabiał średnio więcej niż absolwent szkoły średniej. Zainwestuj w swoją edukację, abyś mógł inwestować w swoje przyszłe potencjalne zarobki. Jeśli jesteś już zatrudniony, rozważ uczęszczanie do szkoły online, aby uzyskać dyplom.Jedzenie poza domem to ogromna strata pieniędzy. Zbyt łatwo jest nabrać nawyku ciągłego jedzenia poza domem, ale to robi numer w twoim portfelu. Przetestuj to, przygotowując wszystkie posiłki w domu przez miesiąc i zobacz, ile dodatkowych pieniędzy Ci zostało.Niezależnie od tego, czy śledzisz swoje osobiste finanse online, czy na papierze, niezwykle ważne jest, aby co miesiąc sprawdzać swoją ogólną sytuację. Poszukaj nieoczekiwanych zmian na rachunkach, niedoborów kredytów lub nieprawidłowości w terminach, w których pieniądze przechodzą z rąk do rąk. Trzymaj pieniądze w portfelu

Zauważenie tych zmian i uwzględnienie ich jest dużą częścią utrzymania się na szczycie swojej sytuacji finansowej.Jadowite węże mogą być dochodowym, choć niebezpiecznym sposobem na zarabianie pieniędzy na finanse osobiste.

Jad można wielokrotnie wydoić z węży, a następnie sprzedać i przerobić na jad. Węże mogą być również hodowane na wartościowe dzieci, które można zatrzymać, aby produkować więcej jadu lub sprzedawać innym, którzy mogą chcieć zarabiać na wężach.Zawsze dokonuj płatności kartą kredytową na czas. Jeśli tego nie zrobisz, z pewnością zostaniesz uznany za ryzyko kredytowe; Twoja zdolność kredytowa spadnie; a twoje stopy procentowe wzrosną. Dokonaj co najmniej minimalnej płatności na czas, aby spóźnione płatności nie zostały uwzględnione w raporcie kredytowym.Nie przyjmuj po prostu żadnego konta oszczędnościowego do przechowywania pieniędzy. Musisz znaleźć konto, które ochroni Twoje środki przed inflacją. Idealnie potrzebujesz wysokodochodowego konta oszczędnościowego. Dzięki temu uzyskasz lepszy zwrot pieniędzy. Wystarczy sprawdzić, czy zasady dotyczące wypłat z konta (jeśli potrzebujesz mieć dostęp do pieniędzy w krótkim terminie) i czy nie ma ryzyka inwestycyjnego.Śledź swoje konto bankowe i karty kredytowe, aby obserwować nieuczciwe działania. Jeśli zauważysz jakiekolwiek opłaty, które nie pochodzą od Ciebie, natychmiast poinformuj o tym swój bank lub inną instytucję finansową, dzwoniąc do nich. Będą mogli zamrozić Twoje konto i zapobiec kolejnym obciążeniom.Przeczytałeś wiele wskazówek, które pomogą Ci z finansami osobistymi. Wypróbuj te wskazówki, a z łatwością osiągniesz swoje cele finansowe. Wiedza o tym, co robić, to połowa sukcesu, teraz od Ciebie zależy, czy zastosujesz się do udzielonych rad.