Astma, wpływająca na Twoje płuca i zdolność oddychania, jest poważną, potencjalnie śmiertelną chorobą, którą należy natychmiast i konsekwentnie leczyć.

Atak astmy może być niebezpieczny, a nawet śmiertelny. Jeśli masz astmę, musisz porozmawiać z lekarzem, ale są też rzeczy, które możesz zrobić samodzielnie. Te wskazówki mogą pomóc Ci lepiej i złagodzić astmę.Jeśli twoje dzieci mają astmę, poinformuj wszystkich; od nauczyciela szkolnego do opiekunki do dzieci. Jeśli podejmiesz wysiłek edukowania ludzi o tym, jak mogą zmniejszyć ryzyko ataku astmy u Twojego dziecka, Twoje dzieci przetrwają dzień w znacznie lepszym środowisku. Nie zakładaj, że każdy wie, jak dbać o dzieci z astmą.Upewnij się, że regularnie kontrolujesz swój dom pod kątem alergenów. Niektóre z najczęstszych sprawców ataków astmy są związane z powietrzem, którym oddychamy. Przedmioty takie jak kurz, pleśń i zarodniki są najczęstszymi źródłami tych ataków. Wiedząc, że masz problem z tymi przedmiotami, będziesz w stanie coś z tym zrobić.Twój lekarz może uznać, że kortykosteroidy są najlepszą ulgą w atakach astmy. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz naprawdę złe ataki. Mogą być nieco trudniejsze do zdiagnozowania, ale w przypadku ataku można je połknąć lub wstrzyknąć, aby skuteczniej otworzyć kanały.Leki rozszerzające oskrzela są powszechnym lekiem na astmę przepisanym przez lekarza. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Zwykle ma postać inhalatora i istnieją kuracje krótko i długo działające.

Krótkotrwała dawka pomoże z natychmiastowymi objawami, podczas gdy długo działająca dawka będzie na trwające problemy.Posiadanie odpowiednich leków i metod leczenia astmy jest bardzo ważne. Jeśli musisz używać inhalatora częściej niż raz dziennie lub objawy budzą Cię częściej niż dwa razy w tygodniu, może nadszedł czas, aby przejść na bardziej kontrolujący lek, który może zapobiec objawom.Przestań robić to, co robisz, gdy czujesz, że zbliża się atak astmy. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz lub obsługujesz ciężkie maszyny. Wyjaśnij ludziom wokół siebie, co się dzieje, ponieważ mogą być nadmiernie podekscytowani, co w zamian może cię jeszcze bardziej stresować.Postaraj się zmniejszyć ilość alergenów i zanieczyszczeń środowiskowych, takich jak kurz, pyłki, sierść zwierząt, pleśnie i grzyby oraz cząsteczki jedzenia. Utrzymanie domu w czystości może mieć ogromny wpływ na objawy astmy. Pomóc może również zakup filtra powietrza lub oczyszczacza, a nawet wyczyszczenie filtrów w systemie klimatyzacji.Jeśli cierpisz na astmę, najlepiej kupować produkty bezzapachowe. Produkty zawierające zapach, takie jak perfumy, wody kolońskie lub odświeżacze powietrza, wypełniają powietrze substancjami drażniącymi, które mogą wywołać atak astmy. Świeża farba i nowa wykładzina mogą również podrażniać drogi oddechowe. Ze względu na niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą te rzeczy, ważne jest, aby zawsze utrzymywać świeże powietrze w pomieszczeniu, najlepiej jak potrafisz.Wiele osób cierpiących na astmę ma również alergie. Te alergie mogą wywoływać objawy astmy. Niektóre typowe alergeny to sierść zwierząt, roztocza, pleśnie i pyłki. Jeśli masz alergię, możesz udać się do lekarza, który poinformuje Cię dokładnie, na co jesteś uczulony i pomoże Ci znaleźć sposoby na uniknięcie tego.Astma jest chorobą nieuleczalną, ale to nie znaczy, że objawy są trwałe i nie mogą ustąpić. Jednak, podobnie jak większość rzeczy w życiu, przezwyciężenie objawów astmy wymaga czasu i wysiłku. Jeśli zastosujesz się do tych prostych wskazówek, przekonasz się, że z czasem objawy będą ustępować i będziesz mógł cieszyć się zdrowszym, bardziej aktywnym trybem życia.